Кіно є не лише інструментом,але й зброєю в інформаційній війні з Росією,– Іллєнко

Кіно є не лише інструментом,але й зброєю в інформаційній війні з Росією,– Іллєнко

21.12.14 15:15 0 660
Українська кіносфера, окрім достатнього фінансування, потребує ще й більшої кількості кінотеатрів

Про це в ефірі «Нічного телеекспресу» на Еспресо.TV сказав голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Ми маємо сформувати поступовий процес заміщення російських серіалів українськими, які, в тому числі, можуть створюватися в копродукції з нашими сусідами, наприклад, з Польщею, яка теж є ментально близьким ринком», – зазначив Іллєнко.

Він наголосив, що «кіно не просто інструмент інфовійни, це – одне з озброєнь цієї війни».

За словами глави Держкіно, про українське кіно наразі можна говорити у двох аспектах: «Перше – той скрутний стан фінансування кіно. Він абсолютно не відрізняється нічим від стану інших галузей української економіки. На жаль, існування українського кінематографу без державної фінансової підтримки просто неможливо.

Приватні ж гроші можуть бути лише з приватних інвестицій. Наразі обсяг кіно театрального ринку недостатній, щоб окупати кіновиробництво за тих цін на собівартість цього виробництва, які склалися на ринку».

А інший аспект, як вважає Іллєнко, полягає у малій кількості кінотеатрів в Україні та їхньому нерівномірному розміщенні по території країни.

«Потрібна більша кількість кінотеатрів. Наведу декілька цифр: після анексії Криму і подій на Донбасі в нас залишилося 382 діючих кінозали, не кінотеатри, а кінозали. У Польщі зараз діє близько 1500 кінозалів, хоча населення там трошки менше ніж в Україні.

Якщо ми говоримо про підтримку українського кіно, маємо говорити не лише про підтримку власного виробництва фільмів, а про і всі інші складові кіноіндустрії, зокрема, це і дистрибуція українських фільмів, і розбудова кінотеатрів, робота зі споживачем по промоції українських фільмів і вироблення і повернення важливої культури, як культура відвідування кінотеатрів, як певне соціальне дозвілля, від чого ми дещо відвикли.

Є ще одна проблема з кінопрокатом в Україні: кінотеатри розташовані не рівномірно по території України. Наприклад, в абсолютній більшості районних центрів взагалі немає кінотеатрів», – зауважив глава Держкіно Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, представники Державного агентства України з питань кіно заявили, що Держкіно готове надати підтримку телеканалам, які відмовляються від російського контенту.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: В ніч перед Миколаєм ...

КОМЕНТАРІ