Надання допомоги кардіологічним хворим має наближатись до європейського рівня

Надання допомоги кардіологічним хворим має наближатись до європейського рівня

23.12.14 13:02 0 801
За результатами діяльності галузі охорони здоров'я країни в структурі поширеності хвороб виявлено, що серцево-судинна патологія займає перше місце. В Житомирській області у 2013 році зареєстровано 676 тис. 742 випадки серцево-судинної патології (нею страждає 66% дорослого населення), смертність від хвороб системи кровообігу становить 1119 випадків на 100 тис. осіб дорослого населення (по Україні – 970,6). Саме через високу розповсюдженість захворюваності та смертності від цієї недуги надання допомоги кардіологічним хворим повинно наближатись до європейського рівня, де ці показники значно нижчі. Про це повідомляє департамент охорони здоров'я облдержадміністрації.

За словами головного позаштатного кардіолога Житомирської області Олени Ільчишиної, кардіологів радує кожен вияв уваги держави до ситуації з серцево-судинними захворюваннями загалом в Україні і на Житомирщині зокрема. Прикладом цього є Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», який стартував нещодавно в нашій області. Реалізація профільних проектів вселяє сподівання на покращення можливості надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню і як результат – зниження показників захворюваності та смертності внаслідок цієї патології. Одним із них є пілотний проект із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою.

Спочатку було дуже багато проблем із його реалізацією, але в 2013 році, завдяки зусиллям усіх спеціалістів – починаючи з лікарів загальної практики – сімейної медицини й закінчуючи головними лікарями медичних закладів – повністю використали кошти, виділені на виконання проекту. Майже всі гроші вже використано й у 2014 році.

З метою впровадження механізмів профілактики та якісного лікування гіпертонічної хвороби на Житомирщині було реалізовано соціальний проект «Профілактика та контроль гіпертензії – запорука здоров'я нації», ініційований громадською організацією замовників і виробників соціальної реклами в Україні, Асоціацією кардіологів України та інститутом кардіології імені академіка М.Д.Стражеска. Так, в його рамках були розроблені інформаційні матеріали, проводився моніторинг стану пацієнтів лікарями-експертами та контроль і вимірювання артеріального тиску в аптеках провізорами-експертами, забезпечено самоконтроль стану здоров'я пацієнтів за допомогою щоденників здоров'я та анкетування пацієнтів, розміщено санітарно-просвітницькі матеріали у вигляді санбюлетенів у медичних закладах, аптеках та медичних пунктах, соціальну рекламу в засобах масової інформації та громадському транспорті. Всі ці заходи сприяли проведенню роз'яснювальної роботи, спрямованої на успішне виконання пілотного проекту.

Про матеріалам: http://www.13med13.ru/news/istorija_mediciny/1-0-12.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 78)
Попередня новина: Учні Тернопільщини – ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ