На Вінничині чим хата багата,тим і рада (+фото)

На Вінничині чим хата багата,тим і рада (+фото)

24.12.14 10:13 0 584
За ініціативи Вінницького обласного центру народної творчості в обласному краєзнавчому музеї 20 грудня 2014 року відбулось обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада».

В Україні проживає понад 130 національностей. Збереженням своєї самобутності та ідентичності на Вінниччині опікуються 73 національно-культурних товариств 15 національностей.

В 2008 році Обласним центром народної творчості започатковано обласний культурно-мистецький проект національної кухні «Чим хата багата, тим і рада». Адже толерантне ставлення до інших народів передбачає повагу до їхніх традицій, культури, а також до національної кухні. Саме такі свята є основною ознакою нації, формують його національний менталітет, зберігають та розвивають культурну самобутність національних меншин та етносів Вінниччини.

Національна кухня з давніх часів відзначалася великою різноманітністю страв і їх високими й поживними якостями. Народна кухня – це така ж культурна спадщина, як мова, література, мистецтво. Це неоціненний здобуток, яким можна пишатися і який не слід забувати. Вона є самобутньою, унікальною, містить багато неповторних страв, об'єднання смаків різних націй і народностей.

Учасниками цьогорічного свята стали національні товариства Вінниччини, які представили українську, польську, білоруську, грузинську, індійську та циганську світлиці.

Світлиці були оформлені виробами майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, кухонним начинням, культовими речами та атрибутикою з символікою свого народу. Також були представлені національні страви та запропоновані їх рецепти.

Проведення таких заходів сприяють відродженню духовних традицій, національної кухні різних народів та збереженню дружніх зв'язків між ними, ближче знайомлять з життям національних меншин Вінниччини.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинська область: ...
Наступна новина: Львівщина: подяка!

КОМЕНТАРІ