У Луцьку працюють над виконанням бюджету

У Луцьку працюють над виконанням бюджету

24.12.14 16:46 0 496
Під час оперативної наради начальник управління фінансів та бюджету Лілія Єлова підбила підсумки фінансового року. Вона зауважила, щопо доходах загального фонду очікується виконання бюджету в сумі 498,3 млн грн, прогнозне виконання 99%, по доходах спеціального фонду - 16,2 млн грн, по бюджету розвитку 47,8 млн грн виконання складе 100 %.

Лілія Єлова зауважила, що захищені статті до кінця року будуть профінансовані у повному обсязі. Вона наголосила, що уже розпочалася виплата заробітної плати працівникам сфери освіти, медицини та культури.

До кінця поточного року залишилося профінансувати майже 17 млн грн видатків. За її словами, з цієї суми захищені статті видатків становлять 12 млн грн.

Начальник управління фінансів та бюджету повідомила присутніх, що останній день подачі платіжних доручень до УДКСУ у м.Луцьку - 29 грудня поточного року до закінчення операційного часу. В цей день подаються платіжні доручення лише за захищеними статтями видатків, 30 грудня 2014 року УДКСУ у м.Луцьку з клієнтами не працює, а з 6 січня 2015 року - у звичайному режимі.

Тому з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості, бухгалтерським службам необхідно забезпечити реєстрацію зобов'язань за незахищеними статтями видатків - до 24 грудня, за захищеними – 25 грудня поточного року.

Звернула увагу Лілія Єлова й на питання фінансування бюджетних заходів на 2015 рік. Вона наголосила, що якщо не буде прийнято бюджет, то місто має функціонувати за тимчасовим розписом. Вона звернулася до керівників структурних підрозділів, бюджетних установ подати пропозиції щодо його формування на січень-березень 2015 року.

Відповідно до Бюджетного кодексу України до прийняття рішення про бюджет міста на 2015 рік щомісячні асигнування не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, визначених у бюджеті поточного року. При цьому, чинним бюджетним законодавством до затвердження бюджету забороняється здійснювати капітальні видатки.

Також з питання наповнення бюджету присутніх інформував в.о. начальника Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Богдан Шинкарчук. Він наголосив, що податкова служба працює над наповненням бюджету. За його словами, основною бюджетоутворюючою складовою є податок з доходів фізичних осіб. На жаль, за його словами, нині надходження за цим показником зменшилися в силу різних причин. Багато підприємств переводить осіб на неповний робочий день тощо.

За словами Богдана Шинкарука, на нинішній день недовиконання бюджету по цих двох платежах становить 5,9 млн грн.

В.о. начальника Луцької об'єднаної державної податкової інспекції повідомив, що вони активно працюють з підприємцями та підприємствами, де з працівниками офіційно неоформлені трудові відносини. За його словами, відповідно й не відбувається відрахування у різноманітні соціальні фонди, не сплачується податок на доходи фізичних осіб тощо. Богдан Шинкарук зазначив, що це можливість додатково наповнювати міський бюджет.

Крім того, вони активно разом з міською владою працюють з підприємствами, які боргують працівникам заробітну плату.

Є невиконання надходжень з плати за користування землею. Тут теж ведеться активна робота. Розроблена спеціальна “дорожня карта”.

Перед присутніми виступив й начальник управління Державної казначейської служби України у м.Луцьку Анатолій Марчук. За його словами, станом на 22 грудня 2014 року управлінням Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області на підставі платіжних доручень за дорученнями розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету здійснено платежів на загальну суму 1 000,3 млн грн, у тому числі по загальному фонду – 749,3 млн грн та спеціальному фонду – 251 млн грн, а саме: за захищеними видатками – 714,3 млн грн, за незахищеними видатками – 286 млн грн, з них капітальні видатки становлять 71,5 млн грн.

У повному обсязі проведено платежі за усіма захищеними напрямами видатків (оплата праці, стипендії, придбання медикаментів та продуктів харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв), виплат за лікарняними листками. Також щоденно і у повному обсязі здійснюється оплата видатків, пов'язаних з проведенням антитерористичних заходів на сході України та видатків за рахунок коштів позик Міжнародних фінансових організацій.

У 2014 році бюджету м. Луцька надано 9 короткотермінових позик на покриття тимчасових касових розривів на суму 99,9 млн. грн. Заборгованість за наданими позиками відсутня.

Протягом 2014 року бюджету м. Луцька середньострокові позики не надавались. Хочу лише відмітити, що заборгованість за середньостроковими позиками наданими у попередні роки складає 69,7 млн грн.

Міський голова Микола Романюк також закликав присутніх подати пропозиції щодо формування тимчасового розпису. За його словами, це запасний варіант, якщо до нового року не вдасться затвердити бюджет Луцька на 2015 рік. Він зауважив, що поки невідомо, на яких засадах формуватиметься основний фінансовий документ територіальної громади. Нині у Верховній Раді хочуть внести зміни до Бюджетного кодексу.

Проте, не зважаючи на всі ці питання місто має нормально функціонувати, виплачуватися заробітна плата, соціальні виплати тощо.

Також Микола Романюк зауважив, що необхідно спільно міській раді і фіскальній службі разом активно працювати над наповненням бюджету.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Чернівецькій області ...
Наступна новина: Правоохоронці Закарпаття ...

КОМЕНТАРІ