Рейтинги ПриватБанку,що підтверджені агентством Standard & Poor’s,вищі від рейтингу України

Рейтинги ПриватБанку,що підтверджені агентством Standard & Poor’s,вищі від рейтингу України

24.12.14 11:06 0 1062
Одне з провідних світових рейтингових агентств підтвердило рейтинги ПриватБанку, відзначаючи його лідируючі позиції на ринку та стійкість.

22 грудня 2014 року міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підтвердило короткостроковий і довгостроковий​ кредитні рейтинги ПриватБанку на рівні «CCC/C», що на один щабель вище, ніж суверенний кредитний рейтинг України за зобов’язаннями в іноземній валюті. Показники кредитоспроможності ПриватБанку (standart alone credit profile – SACP) підтверджено на рівні «b-», що на ​3​ значення вище від рейтингу України за зобов’язаннями в іноземній валюті. Прогноз за рейтингами банку переглянуто на «Негативний» через перегляд суверенного рейтингу 19 грудня.

Як йдеться в повідомленні агентства, рейтинг ПриватБанку відображає його «сильну» бізнес-позицію та «адекватну» позицію щодо ризику. Рейтинги також відображають лідируюче положення банку в банківському секторі України та Східної Європи, більш високу якість активів і більш низьку концентрацію на окремих контрагентах.


S&P зазначає, що ПриватБанк має достатні характеристики кредитоспроможності
для того, щоб уникнути дефолту в разі суверенного дефолту за зобов’язаннями
в іноземній валюті. За результатами змодельованих стрес-тестів щодо ліквідності та капіталу банку ПриватБанк не допустить дефолту за своїми борговими зобов’язаннями в іноземній або національній валюті.

Оцінка характеристик власної кредитоспроможності (SACP) банку на рівні «b-» свідчить
про те, що ПриватБанк залишається одним із найсильніших банків в українській банківській системі. На думку аналітиків S&P, ПриватБанк зможе скласти стрес-тест
завдяки одному з найбільш високих показників якості активів в українській банківській системі. Прогнозований станом на кінець 2014 р. обсяг проблемних кредитів (прострочених більше ніж на 90 днів) становитиме близько 8%, що суттєво нижче від загальної несприятливої оцінки для банківської системи на рівні 40–50%.

Нагадаємо, 19 грудня 2014 р. S&P знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги
України за зобов’язаннями в іноземній і національній валюті з «ССС/В-» до «ССС-/ССС+» та змінило прогноз рейтингу на «Негативний».

У 2014 році ПриватБанк зберіг за собою восьму позицію за розміром капіталу в рейтингу топ-10 найбільших банків Центральної та Східної Європи, який щорічно публікує британський журнал The Banker у рамках глобального рейтингу топ-1000 світових банків.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ