У Львові відзначили 77-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола

У Львові відзначили 77-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола

25.12.14 10:42 0 470
77 років тому 24 грудня народився видатний українець В'ячеслав Чорновіл. Аби віддати честь цьому визначному політику та громадсько-політичною діячеві, біля його пам'ятника у Львові відбулося урочисте віче.

Про це повідомляє кореспондент .

Біля пам’ятника В. Чорноволу зібралося кілька десятків людей. Члени Народного руху України, голова Львівської обласної ради Петро Колодій та очільник Львівської ОДА Юрій Турянський поклали квіти до пам’ятника.

Громадсько-політичний діяч Микола Горинь зазначив, що В’ячеслав Чорновіл зробив дуже багато для нас та для України загалом. З його смертю українці втратили справжнього лідера.

«Ми від Чорновола відійшли на віддаль у 15 років. 15 років його немає з нами. Томи ми можемо оцінити той його вклад у національно-визвольну боротьбу, ту роль, яку він зіграв в історії України ХХ ст. Він завжди був лідером: лідером національно-визвольної боротьби, лідером у більшовицьких таборах, лідером і у політичному житті під час встановлення Української держави», – розповів Микола Горинь.

Він додав, що водночас Чорновіл був і простою людиною.

«Він міг допускати помилки, але і міг їх визнавати, виправляти і йти вперед. Чорновіл ніколи не виходив на трибуну і не кричав, що націоналіст. Але він був націоналістом за духом, який творив для України та творив Україну», – додав Микола Горинь.

Він зазначив, що праця Чорновола була надзвичайно важливою. Кожна його пропозиція щодо «ухвал була направлена на розбудову майбутнього нашої держави. Значна частина тих ухвал лягла в основу українського законодавства».

« нам потрібно задуматись над тими уроками, які давав нам Чорновіл та його діяння: тільки в об’єднаному штурмі цитаделі залишків радянської психології можна побудувати міцну Україну», – підкреслив М. Горинь і додав, що Чорновіл показав для всіх добрий приклад: «Так, треба буди добрим спеціалістом, але найголовніше кожен має бути у першу чергу громадянином, який віддасть усі сили Україні та українському народу».

Довідка .

В’ячеслав Максимович Чорновіл (24 грудня 1937 с. Єрки Черкаської області – †25 березня 1999, Бориспіль Київської області) – український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х-90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).

Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Кілька разів ув’язнений за «антирадянську пропаганду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988). Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Сумарно пробув у неволі 17 років. У 1990-92 рр. – голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.

Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р (друге місце, 7 420 727 голосів або 23,27%). З 1992 р. і до смерті – голова Народного Руху України. З жовтня 1991 – Гетьман українського козацтва. З 1995 року член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, пише Вікіпедія.

Тричі одружений. З першою дружиною – Іриною Брунець мав сина Андрія, від другої – Олени Антонів – Тараса. Третьою дружиною стала відома дисидентка Атена Пашко.

Загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах. Похований у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї. У похороні взяли участь сотні тисяч людей.

Детальніше про життя та діяльність В’ячеслава Чорновола читайте тут.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львів: у Дрогобичі ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ