Управління ДСНС України у Чернівецькій області закликає громадян не виходити на кригу

Управління ДСНС України у Чернівецькій області закликає громадян не виходити на кригу

26.12.14 08:03 0 706
Протягом останнього часу у Чернівецькій області утримується тепла погода, внаслідок чого крига на водоймах краю є неміцною. Тому виходити на неї небезпечно для вашого життя та здоров’я. Так сталося 24 грудня у селі Біла Кіцманського району. На місцевому ставку перевернувся човен, внаслідок чого, чоловік, який знаходився на човні, опинився у воді. Це помітив ще один чоловік на березі. Він намагався допомогти потерпілому, однак сам опинився в небезпеці, через те, що лід під ним почав розламуватися. На щастя, люди на березі помітили небезпеку і зателефонували до Народної служби порятунку 101. Рятувальники допомогли обом чоловікам добратися до берега. Чоловіка, який перебував у воді, з переохолодженням госпіталізовано до лікувального закладу.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області звертається до мешканців області: пам’ятайте, що відпочивати на кризі можна лише у тому випадку, коли ви впевнені у його міцності. Для того, щоб дізнатися міцність льоду, можна взяти з собою довгу палицю. Міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 см і він має синій чи зелений відтінок. Якщо при відлизі лід вкривається водою, замітається снігом, а потім замерзає, стає білим чи жовтуватим, він не міцний. Ходити, ковзатись на ньому небезпечно. Одна людина може ступати на лід товщиною не менше 7 см із зеленуватим відтінком. Для того, щоб обладнати ковзанку, потрібна товщина мінімум 10-12 см. Для масового катання лід має мати товщину близько 25 см. Якщо ви ступили на лід і він почав тріщати чи з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Любителям зимової риболовлі необхідно пам’ятати, що для безпечної риболовлі обов’язково потрібно дотримуватись наступних правил. Багато лунок пробивати одна біля одної не рекомендується, а відстань між ними не повинна бути меншою ніж 5-6 м. Самі лунки слід пробивати у шахматному порядку. Не можна збиратися великими групами в одному місці. Завжди потрібно мати під рукою міцну мотузку довжиною 15-20 метрів. Категорично забороняється виходити на лід у стані алкогольного сп'яніння – внаслідок цього люди неадекватно реагують на небезпеку й у випадку біди стають безпомічними.

Також любителям відпочинку на кризі потрібно знати як правильно діяти якщо ви все-таки провалилися під лід. Перш за все не потрібно панікувати. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Потрібно бути обережним доти, доки не виберетеся на берег.

Якщо ви побачили, що людина провалилася під лід, то потрібно вміти надати допомогу. Наближатись до ополонки потрібно лише повзком. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді можете опинитися і ви. Щоб допомогти людині, можна використати ремені, шарфи, дошки, жердину, санки або лижі. Коли ви допомогли людині вибратися з-під льоду, потрібно якнайшвидше доставити її в тепле місце.

Запам’ятайте, що знання та вміння правильно діяти може врятувати людське життя.

Прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Майже 600 жителів ...

КОМЕНТАРІ