загрузка...
 У Львівській області рятувальники надали допомогу травмованим лижникам

У Львівській області рятувальники надали допомогу травмованим лижникам

06.01.15 12:28 0 408
Зима чи не кращий час для відпочинку, але це й період підвищеного ризику та травматизму. Сніг, лід, вітри та морози роблять будь-який відпочинок небезпечним для здоров’я та життя. Так, 4 січня на лижних трасах г. Тростян та Високий Верх Славською пошуково-рятувальною групою пошуково-рятувальної частини загону технічної служби ДСНС України надано допомогу 3 травмованим туристам-лижникам.

Туристка спускалася із г. Тростян, і під час падіння поранила руку. Рятувальники надали жінці домедичну допомогу, спустили до підніжжя гори та передали медикам для надання подальшої допомоги. Ще 2 лижників травмували руки, катаючись на горі Високий Верх. Фахівці ДСНС оперативно надали допомогу і передали потерпілих медикам.

Головне управління ДСНС України у Львівській області наголошує, що у місцях масового відпочинку і на гірськолижних трасах лижники повинні забезпечувати взаємну безпеку. Для цього потрібно строго дотримуватись наступних правил поведінки на трасах:

* Перш ніж почати катання на гірських лижах навчіться правильно падати і вставати.

* Пам’ятайте, що швидкість спуску і маневри на трасі повинні відповідати Вашій фізичній і технічній підготовці.

* Лижник повинен контролювати себе і засіб пересування (лижі чи сноуборд) в відповідності до крутизни схилу, стану снігового покриву, погодних умов і наявності перешкод, щоб не створювати небезпеку для інших.

* Лижник, який рухається вниз по схилу повинен вибирати напрям руху так, щоб лижники, які знаходяться перед ним були впевнені в своїй безпеці.

* Пам’ятайте, що під час зіткнення завжди винуватий той, хто знаходиться вище по схилу і контролює ситуацію.

* Об’їжджати стоячого нижче лижника, або того який повільно рухається слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, попереджуючи голосом про себе. Лижника, який рухається справа слід об’їжджати з лівого боку і навпаки.

* Забороняється підрізати лижників і сноубордистів, так як це може привести до їх травмування.

* Якщо Вас об’їжджають коли ви не рухаєтесь – залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь – не міняйте напряму руху.

* Перш ніж перетинати схил – впевніться , що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину. Спортивні траси під час змагань перетинати забороняється.

* Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас, тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами тому, що лижник який спускається Вас не бачить.

* Після падіння слід швидко встати і звільнити трасу змістившись на край схилу. Не забудьте зарівняти ями, якщо вони утворились після вашого падіння.

* Підніматись по трасі без використання гірськолижного витягу необхідно справа по краю схилу, не заважаючи лижникам, які спускаються.

* Не допускається на гірськолижних схилах катання на санках та підручних засобах. Це може бути дозволено тільки в спеціально відведених для цього місцях.

* В місцях масового катання необхідно строго виконувати вимоги знаків обмежень, вказівки працівників рятувальних служб та канатних доріг.

* Батьки несуть повну відповідальність за безпеку катання своїх дітей.

* Під час спуску не можна перетинати траси буксировочних витягів.

* Категорично забороняється перебування на гірськолижній трасі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння.

* При нещасному випадку потрібно швидко надати допомогу потерпілому. Якщо Ваших сил і знань недостатньо – зверніться за допомогою до працівників рятувальної служби, канатної дороги чи досвідчених гірськолижників.

* Кожний лижник, що став свідком або учасником пригоди на схилі повинен при першій вимозі засвідчити свою особистість.

* До осіб, які порушили дані правила, створивши таким чином незручності, небезпеку для катання або травмування інших осіб, можуть бути застосовані такі міри впливу як попередження, позбавлення права перебування на схилі чи конфіскація гірських лиж.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Где лучше всего покупать ...
Наступна новина: Волинь: графік роботи ...

КОМЕНТАРІ