Хмельниччина: отримали звістку про виграш авто? Це шахрайство!

Хмельниччина: отримали звістку про виграш авто? Це шахрайство!

16.01.15 12:51 0 487
Понад 6,5 тисяч гривень перерахував невідомим шахраям за начебто виграний автомобіль мешканець Хмельниччини.

На телефон 26-річного чоловіка подзвонив невідомий, і, представившись керівником рекламної акції для абонентів мобільного зв‘язку, щиро привітав молодика з виграшем. Менеджер пояснив, що їхня компанія проводила святковий розіграш кількох автомобілів серед своїх абонентів методом випадкового комп‘ютерного відбору номера. Одним із щасливих телефонних номерів якраз і став номер хмельничанина. Єдина умова отримання престижного авто у подарунок — потрібно попередньо сплатити податок у розмірі 1% від вартості транспортного засобу. Оскільки виграний автомобіль оцінювався у 652 тисячі гривень, то щасливчику належало сплатити понад 6,5 тисяч.

Ошелешений несподіваною звісткою про таке везіння, хлопець одразу перерахував вказану суму на продиктований йому картковий рахунок, навіть не замислившись, чому податок сплачується у такий дивний спосіб та ще й на рахунок приватної особи. Телефонуючий у розмові пообіцяв, що після сплати податку переможцю акції повідомлять, де і коли він зможе отримати приз. Та більше чоловікові так ніхто і не зателефонував. Лише за кілька днів він зрозумів, що став жертвою звичайних шахраїв і звернувся за допомогою до міліції.

Виконуючий обов‘язки начальника УМВС України в Хмельницькій області Віктор Кіс розповів, що це не перший такий випадок і такого роду шахрайства набувають все більшого поширення.

— Шахраї постійно вишуковують нові методи обдурювання громадян. Наприклад, минулого року найпопулярнішими були дзвінки начебто з міліції з пропозицією «відкупити» близького родича від кримінальної відповідальності. Ми провели потужну інформаційно-просвітницьку роботу: роздавали листівки, крутили профілактичні ролики у супермаркетах та громадському транспорті. Потихеньку люди почали ставати більш обережними. Але злодії не забарилися з новою шахрайською схемою. Дедалі частіше громадяни почали отримувати смс-повідомлення з інформацією про виграш дорогих автомобілів. Зазвичай у повідомленні зазначають номер телефону, за яким переможець повинен зареєструватися. Але інколи шахраї навіть не лінуються створювати сайти-двійники відомих автодилерів, щоб ще більше збити своїх жертв з пантелику та приспати пильність. Та у всіх випадках схема одна — перш, ніж отримати бажаний приз потрібно сплатити певну суму, яка, як правило, становить кілька тисяч гривен. У одних випадках це подається як внесок до пенсійного фонду, в інших — як сплата податку на виграш або ж оплата за транспортування призу. Як би там не було, все це шахрайство.

Віктор Іванович пригадав випадок, як один з потерпілих не лише виконав всі фінансові умови шахраїв, а й поїхав для отримання призу до столиці за вказаною аферистами адресою. Важко й уявити, яким було його розчарування, коли замість шикарного офісу він потрапив на якусь закинуту автостоянку, де ніхто ніколи не чув ані про розіграш, ані про призи.

Міліція в черговий раз закликає: будьте обережними з будь-якими фінансовими операціями. Ніколи не приймайте рішень під впливом емоцій. Якщо інформація про виграш приходить вам від імені якоїсь відомої кампанії, зателефонуйте туди і поцікавтеся, чи дійсно вони проводять таку акцію.

СЗГ УМВС України

в Хмельницькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ