Тернопілля: рятувальники застерігають про небезпеку зимових водойм!

Тернопілля: рятувальники застерігають про небезпеку зимових водойм!

16.01.15 14:18 0 504
Рятувальники застерігають громадян не піддавати своє життя та здоров’я небезпеці, та не виходити на лід, особливо коли з потеплінням він тоншає та втрачає міцність. І так-як синоптики прогнозують порівняно теплий січень міцнішати найближчим часом він не буде. Незважаючи на численні попередження та застереження любителів підльодного лову на кризі водойм не меншає. Адже, поки не сталося лихо, люди часто навіть не замислюються про те, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того аби піддавати ризику власне життя.

Найголовніше правило, яке вас убезпечить від лиха – не виходьте на лід, яким би спокусливим він не був! Якщо ви все ж опинились на льоду, будьте обачними та обережними. Під час руху по ньому звертайте увагу на його поверхню: обходьте небезпечні місця і ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги!

Запам’ятайте:

* для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 сантиметрів;

* для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 сантиметрів;

* вирушати на водойми поодинці – небезпечно;

* не можна виходити на лід в період льодоходу та льодоставу, а також під час тривалих відлиг;

* не збирайтесь на льоду великими групами;

* якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Підлідний лов риби потребує особливих заходів безпеки:

* ополонки для ловлі риби послаблюють льодове поле, тому відстань між ними повинна бути не менше 5-6 м;

* не ловіть рибу поблизу місць з швидкою течією, далеко від берега;

* завжди тримайте під рукою міцну мотузку довжиною 15-20 м;

* тримайте біля ополонки дошку або велику гілку.

Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої!

Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді.

Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.

Надаючи допомогу, дотримуйтеся таких правил:

* не можна підбігати до людини, яка потрапила у воду;

* підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них;

* наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розставляючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє;

* ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину;

* кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 м.

Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до місця пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть і напоїть чаєм.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Керівник ДАІ Львівщини ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ