Вінничина: «Ми будемо всіляко підтримувати та економічно стимулювати сільські громади,які залучатимуть додаткові кошти на розвиток» - Андрій Гижко (+фото)

Вінничина: «Ми будемо всіляко підтримувати та економічно стимулювати сільські громади,які залучатимуть додаткові кошти на розвиток» - Андрій Гижко (+фото)

20.01.15 09:41 0 500
Вже з 2015 року до бюджетів сільських та селищних рад будуть надходити кошти від оподаткування нерухомого майна (нежитлової нерухомості) сільгосппідприємств, ТОВ, юридичних осіб. Розмір податку та пільги по його сплаті визначатимуться на місцевому рівні. Державою ж визначено лише граничний показник – 24 грн. за кв. м., вище якого податок стягуватись не може.

З 2016 року до бюджетів міст обласного та районного значення , сільських та селищних рад почне надходити податок на нерухомість від фізичних осіб, який мають сплачувати власники квартир загальною площею більше 60 кв. метрів та будинків більше 120 кв. метрів (його розмір теж визначатимуть місцеві ради).

Земельний податок теж залишатиметься у бюджетах сільських та селищних рад і становитиме приблизно 90 грн. за гектар (після проведення індексації усіх земель за коефіцієнтом 1/26, тобто від 22 до 27 тис грн. за га) .

«Це дозволить поставити усіх аграріїв в однакові умови,а сільради матимуть додатковий податок, якого раніше не мали»,- такі роз'яснення щодо нових видів місцевих податків та порядку їх стягнення для представників ЗМІ надав перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. Він, зокрема, зазначив : «Зміни у бюджетному та податковому законодавстві закладають умови для проведення адміністративно-територіальної реформи, адже протягом 2015 року почнеться процес об'єднання сільських рад».

На час перехідного періоду сільські, селищні та міські палаци і будинки культури, клуби, центри дозвілля, бібліотеки тимчасово буде передано на фінансування з районного бюджету. Тільки на утримання ЦРЛ, в районних бюджетах на 2015 рік закладено понад 900 тис. грн.

«Концентрація коштів на районному рівні дозволить оперативно вирішувати питання безперебійного фінансування цих закладів під час об'єднання територіальних громад. Після завершення процедури об'єднання наявна інфраструктура знову буде передана на баланс новоствореної територіальної громади» – підкреслив Андрій Гижко.

Він також зупинився на передачі зі спеціального фонду до загального таких видів надходжень, як екологічний та дорожній фонди. Це дасть можливість громадам самостійно вирішувати куди спрямовувати кошти на нагальні потреби та створює умови для реального зацікавлення місцевої влади у розширенні бази оподаткування.

У бюджетів міст районного значення, селищ, сіл залишаються всі наявні повноваження, а також додаються повноваження щодо реалізації програм підтримки місцевих громад та залучення грантів міжнародних фінансових організацій.

«Ми будемо всіляко підтримувати та економічно стимулювати сільські громади , які залучатимуть додаткові джерела коштів на розвиток »,- запевнив Андрій Гижко.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Минулоріч у розвиток ...
Наступна новина: Івано-Франківська область: ...

КОМЕНТАРІ