На Чернігівській лозовій фабриці встановлено меморіальну дошку її засновнику Борису Гольденбергу

На Чернігівській лозовій фабриці встановлено меморіальну дошку її засновнику Борису Гольденбергу

21.01.15 09:48 0 660
Меморіальну дошку пам'яті засновника й організатора промислового лозоплетіння Бориса Марковича Гольденберга 20 січня урочисто відкрито на приміщенні Чернігівської фабрики лозових виробів.

Виступаючи перед присутніми, заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров, зокрема, зробив короткий екскурс в історію становлення і розвитку промислового лозоплетіння у Чернігові.

«В 1960 році на базі артілі на чолі з Борисом Гольденбергом утворюється Чернігівська фабрика лозових виробів, яка працює й донині, втілюючи велику мрію колишнього корзинника про зручні й красиві меблі із звичайної лози з деснянських заплав», - підкреслив С. Віхров. Він наголосив, що територіальна громада пишається тим, що така людина жила і працювала у нашому місті, а його справа достойно продовжується.

В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь працівники колективу лозової фабрики, учнівська молодь, представники міської єврейської общини, засобів масової інформації.

Довідка: Борис Маркович Гольденберг народився в Чернігові у 1888 році в родині ремісника. Здобув освіту в Київському другому комерційному училищі.

З 1923 до 1927 року очолював лозове виробництво Чернігівського Комітету боротьби з безробіттям, потім створене на його базі кооперативне товариство «Лозоплетіння». Із 1932 року Б. Гольденберг стає керівником збудованого за його розрахунками і за його ж власним проектом першого в Радянському Союзі Чернігівського лозопарильного заводу, що належав до Всеукраїнської сировинної бази Укрліспромспілки.

Після війни у 1947 році він відновлює виробництво і стає головою правління Чернігівської артілі «Лозорогізний комбінат», освоївши випуск високоякісних художніх меблів. Продукція користувалася значним попитом на території всього колишнього СРСР. Із 1960 року артіль стала відомою й донині Чернігівською фабрикою лозових виробів.

Помер Борис Маркович у 1968 році, похований у Чернігові на єврейському кладовищі.

Відділ зв'язків з громадськістю міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: В Чернівецькій області ...

КОМЕНТАРІ