Загалом по області у 2014 році передбачалося перевести на альтернативні види палива 119 котелень. Ці роботи було завершено на 112 об'єктах, решта за кошти місцевого бюджету будуть запущені у новому опалювальному сезоні.
За рахунок державної субвенції, як і планувалося, на альтернативні види енергії було переведено 28 котелень.
За словами керівника області, ця робота у 2014 році велася у прискореному, аварійному режимі і спочатку не було розуміння з боку керівників райдержадміністрацій. Однак на кінець року спільними зусиллями вдалося досягти таких показників, що Житомирщина стали однією з найкращих у державі.
Завдяки проведеній роботі вдалося зменшити споживання газу на 18,9 млн. куб. м.
«Якщо проаналізувати споживання природного газу теплопостачальними кампаніями, бюджетними та промисловими споживачами, то саме в комунальних підприємствах, де активно велась робота по переведенню котелень на альтернативні джерела палива, зафіксована найбільша економія. Це більш ніж 30%, доведених нам Урядом», - констатує Сергій Машковський.
У 2015 році робота по переходу на альтернативні джерела енергії продовжуватиметься. Вже розроблена проектно-кошторисна документація на 51 котельню, з них 11 об'єктів мають експертні висновки. Керівник області нагадав слова Президента України про те, що 1 гривня з місцевого бюджету, вкладена в ефективність та енергозбереження, приносить в подальшому 4 гривні, повернутих до цього місцевого бюджету. Ці кошти, які місцевий бюджет вкладає в переведення на альтернативу, є інвестицією в місцевий бюджет в подальшому.
У 2015 році Житомирщина планує спрямувати основні свої зусилля по переведення на альтернативу теплопостачальних компаній області, особливо міста Житомира, оскільки це основні споживачі газу. «Цим кроком область надійно забезпечить свою безпеку», - стверджує Сергій Машковський.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Львові встановили ...
Наступна новина: На Закарпатті затримано ...