Начальник "дитячої міліції" Тернопільщини Петро Тихович: "Діти конфліктують із Законом,бо… в батьків немає часу на їх виховання"

Начальник "дитячої міліції" Тернопільщини Петро Тихович: "Діти конфліктують із Законом,бо… в батьків немає часу на їх виховання"

27.01.15 09:09 0 688
Останніми роками все гостріше й гостріше наше суспільство починає турбувати проблема дитячої злочинності. Юні зловмисники шокують нас вже не лише дрібними крадіжками і хуліганством, а й важкими «дорослими» злодіяннями.

Як розповів начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС Тернопільської області, підполковник міліції Петро Тихович, впродовж минулого року на Тернопільщині зареєстрували 129 злочинів, які скоїли неповнолітні, серед них і два вбивства. Порівняно з 2013 роком кількість дитячих злочинів зменшилася майже на 19%.

Найпоширенішими злочинами серед неповнолітніх залишаються крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень, хуліганство. Найважчі злочини минулого року – два вбивства. Перше – неповнолітня дівчина із другом на масиві «Дружба», що в Тернополі, до смерті забили битою чоловіка. Друга трагедія – 17-річна мешканка села Біла Тернопільського району вбила свою щойно народжену дитину.

Дуже часто причинами дитячої агресії є неблагополуччя у сім'ях, часте спостерігання з телевізора і комп'ютера сцен насильства, а також банальна відсутність батьківської уваги.

– Більшість правопорушень вчиняють неповнолітні з так званих неблагополучних сімей. Батьки зловживають спиртним, у сім'ях проблеми, конфлікти, а дитина вбирає в себе негативний досвід, залишаючись поза опікою, - зазначає Петро Тихович. – Однак багато злочинів вчиняє і юнацтво з цілком благополучних, на перший погляд, родин. Коренем цього стає те, що батьки мало часу й уваги приділяють своєму чаду.

Будучи зайняті роботою, батько і мати часто забувають, що дитина не може виховуватися сама по собі, їй неабияк потрібна не тільки матеріальна, а й душевна опіка.

Поряд із браком уваги проблемою стає надмір вільного часу. Дуже часто діти скоюють злочини, якщо не зайняті чимось корисним – не знають, де себе подіти і в чому реалізувати. Тому ще один запобіжний засіб, на який слід звернути увагу батькам, – уміння зайняти дитину чимось цікавим. Окрім навчання, це можуть бути гуртки, спорт, хобі – те, що подобається дітям і в чому вони можуть реалізувати свої здібності, вивільнити енергію.

– Та влаштовувати для дитини армійську дисципліну теж не варто. Вона має мати особистий простір і свободу, але все в розумних межах, – радить начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей. – Не завжди страх перед покаранням є дієвим способом запобігти поганій поведінці. Важливо, щоб у юного громадянина формувалася свідомість того, що добре, а що – ні.

Крадіжки становлять більше половини від усіх злочинів, вчинених неповнолітніми. У школах одні учні ходять з дорогими планшетами, телефонами останньої моделі, інші такого не мають. Дітей підстерігають спокуси взяти чуже.

- Можливо, учень не планував крадіжки, але побачив, що цінну річ залишили без нагляду, – так і хочеться забрати собі. Батьки мають пояснити дитині, хай навіть поки що нема можливості купити омріяну річ, можна разом відкладати на неї гроші. Щоб син чи донька розуміли – усе має свою ціну, – радить Петро Євгенович.

Нерідко у навчальних закладах діти потерпають від образ насильства, – з таким станом речей миритися не можна. Батькам не слід самим виховувати кривдника дитини, тим більше застосовувати фізичну силу. Якщо дитину ображають, потрібно звернутися до класного керівника, батьків розбишаки чи до працівників міліції, які проведуть з неповнолітнім профілактичну бесіду.

– Суспільство зможе ефективно боротися з дитячою злочинністю, якщо ми перестанемо бути байдужими і кожен на своїй ділянці – і батьки, і вчителі, і випадкові перехожі показуватимемо особистий приклад. Адже скільки не кажи дитині, що порушувати закон не можна, якщо ти сам порушуєш – результату не буде. Неповнолітній має мати правильні авторитети і добрі приклади для наслідування серед дорослих. Тоді і в майбутньому злочинність у нас буде меншою, – підсумовує підполковник.

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Чернівецькій області ...
Наступна новина: На Вінниччині в бюджетній ...

КОМЕНТАРІ