Житомирська міліція застерігає: шахраї під виглядом соціальних працівників видурюють гроші у пенсіонерів!

Житомирська міліція застерігає: шахраї під виглядом соціальних працівників видурюють гроші у пенсіонерів!

29.01.15 09:36 0 635
Пройдисвітці, яка під виглядом співробітниці соціальної служби завітала до 90-річного житомирянина, вдалося видурити у нього 50 тисяч гривень. Правоохоронці розшукують жінку та водночас попереджають про небезпеку інших.

Про те, що дідуся обдурила шахрайка, до Житомирського МВ УМВС повідомив його 36-річний онук. Чоловік розповів правоохоронцям, що коли увечері навідався до свого старенького родича, той розповів про незвичний візит жінки, котра назвалася соціальною працівницею.

Потрапивши до помешкання, вона дуже ввічливо розпитала господаря про його побут та потреби, ніби мимохідь поцікавилися й розміром пенсії. Жінка раптом завела розмову про те, що нібито зараз триває грошова реформа: «старі гроші міняють на нові». А от щоб таким стареньким людям, як він, не довелося йти у банк та вистоювати довжелезні черги, відтепер надаються послуги з обміну грошей просто вдома.

Пенсіонер повірив пройдисвітці та дістав усі збереження родини на «чорний день» - 50 тисяч гривень. Жінка навіть щось занотувала на папері, пообіцяла, що повернеться з «новими грошима» та майнула геть.

Тільки увечері пенсіонер розповів про свої сумніви онукові. Той, зрозумівши, що дідуся ошукано, звернувся до міліції. Нині правоохоронці з'ясовують всі обставини події та прикмети зловмисниці. Тривають спеціальні заходи, спрямовані на встановлення її особи, розшук та безпосереднє затримання.

Разом з тим працівники міліції закликають громадян ужити запобіжних заходів, аби не потрапити у подібну історію:

- у першу чергу запам'ятайте самі та обов'язково розкажіть своїм родичам похилого віку та дітям: ніякі грошові операції на дому ніколи не проводяться, нині до сплати дійсні всі гривневі купюри;

- не впускайте до свого помешкання сторонніх осіб, незалежно від того, представились вони соціальними, медичними, комунальними працівниками, не перевіривши їх документи. Пам'ятайте, що лиходії можуть завітати до вас під будь-яким приводом (складання списків, заміна грошових купюр, пропозиція щось придбати, відремонтувати тощо) з метою оглянути житло та, по можливості, щось викрасти або ж просто видурити гроші;

- у разі сумнівів повідомте візитерів, що розмовляти з ними ви будете лише у присутності родичів, правоохоронців або представника органу місцевого самоврядування. Для цього зателефонуйте до рідних, у житлову контору, до сільської ради чи міліції тощо та повідомте про ситуацію. У разі нечесних намірів неждані гості вмить підуть;

- якщо до вас завітали справжні соціальні працівники, попросіть їх детально пояснити, куди, коли і з яким питанням вам слід звернутися та прийдіть до органу соціального захисту самі. У разі, якщо це неможливо, запросіть візитерів прийти, коли вдома буде ще хтось з родичів, друзів чи сусідів і допоможе вам з'ясувати усі необхідні питання.

- у разі обміну грошових купюр користуйтесь послугами банківських установ.

СЗГ УМВС України

в Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Тернопіллі депутати ...

КОМЕНТАРІ