Серед основних питань чільне місце займало проведення та вивчення параллелей агресії з боку Росії на початку XX ст. та у наш час. Крім того, акцентувалась увага на необхідності захисту Батьківщини з боку молоді.
У рамках «круглого столу» гості прослухали лекцію від завідувача відділу Оксани Зіньковської. «Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам'яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Втрата 27 поборювачів української незалежності, є справжньою національною трагедією для нашого народу. І хоч це не є визначальною подією з загальної воєнної точки зору, ми маємо знати і шанувати цих молодиків. Вічна слава героям, котрі полягли у нерівній битві з радянськими військовими» - зазначила О. Зіньковська.
Для довідки:
6 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути у Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у нерівний бій з кількатисячною армією більшовиків под командуванням Михаїла Муравйова, яка з-поміж інших вела наступ на Українську Народну Республіку.
Точну кількість загиблих студентів офіційно не зафіксовано. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 студентів. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон и розстріляли. Їх тіла пізніше були урочисто перезаховані на Аскольдовій могилі у Києві.
У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.
В Україні відзначення бою під Крутами розпочалися лише напередодні проголошення її незалежності. 29 січня 1991 року з ініціативи Народного руху України, Студентської спілки, інших національно-демократичних організацій в Крутах було встановлено березовий хрест та відбувся перший невеличкий громадський мітинг.
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львівські правоохоронці ...
Наступна новина: ПриватБанк запропонував ...