За його словами, цьогорічні новації – це необхідні кроки для економічного зростання України. Їх послідовне і системне впровадження знизить тиск на бізнес, виведе економіку з тіні, створить сприятливіші умови для розвитку підприємництва, полегшить звітування до фіскальних органів, посилить відповідальність за недотримання податкового законодавства і дозволить збільшити надходження до бюджетів.
Суттєвих змін зазнав закон про Єдиний соцвнесок. Тепер, зокрема, роботодавець отримав право зменшити до 16,4 відсотка ставку ЄСВ на загальний фонд оплати праці. Однак за умови, що роботодавець підвищить зарплати працівникам мінімум на 30 відсотків порівняно із середньою зарплатою 2014 року. А середня зарплата має бути не меншою за три мінімальні.
Також запроваджено мораторій на 2 роки на перевірки малого бізнесу, за умов, що обсяг доходу становитиме до 20 млн. грн. в рік.
«До 50% знижено ставку єдиного податку для малого бізнесу. Крім того, скорочено кількість груп платників з 6-ти до 4-х. Цього року набули чинності зміни до Податкового кодексу, які передбачають запровадження акцизного збору . Зокрема введено 5% податку з роздрібного продажу тютюну, алкоголю, пива, нафтопродуктів. Скасовано збір за першу реєстрацію транспортного засобу та введено податку на переобладнання авто. Вводиться податок на бензинові і дизельні автомобілі об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см віком до 5 років за ставкою 25 тис. грн. в рік» – зазначив Мирослав Продан.
Щодо податку на нерухомість, то відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість.
«За новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році» - пояснив начальник Головного управління Державної фіскальної служби в області Мирослав Продан.
Де речі, сплачувати податок на нерухоме майно зобов'язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів. Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр загальної площі об'єкта житлової нерухомості:
«Для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м., ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня поточного року» – зазначив Мирослав Продан.
Згідно положень Податкового кодексу України, сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування та встановлювати пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.
Разом з тим Податковим кодексом передбачено, що сільським, селищним, міським радам не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (підпункт 12.3.7 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).
Окрім того, введено в дію такий термін як «податковий компроміс». Так, починаючи з 17 січня поточного року, ті платники податку на прибуток та податку на додану вартість, які в минулому користувалися певними «тіньовими схемами» та ухилялися від сплати податків, мають можливість через подання уточнюючих розрахунків виправити такі «помилки», сплативши до бюджету лише 5% від нарахованих податкових зобов'язань.
«Платники, які скористаються податковим компромісом і чесно виправлять всі помилки та сплатять до бюджету відповідні платежі, звільнятимуться від юридичної відповідальності», ? констатував Мирослав Продан.
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Тернопіллі інформація ...
Наступна новина: Рівненщина прощається із ...