Експертна діяльність і сучасні можливості судової експертизи

Експертна діяльність і сучасні можливості судової експертизи

02.02.15 10:49 0 2441
Якщо уважно вивчити сучасну судову практику України, то можна помітити, що частка судових рішень, які винесені на користь однієї із сторін у справі, на підставі висновку http://ekspertiza.com.ua/uk/ значно зростає. Це пов'язано з появою нових видів експертиз та сучасних методик, які допомагають вирішити багато спірних питань. Тому багато людей, у яких виникли спірні ситуації, звертаються до експертів за допомогою.

Можливості сучасної судової експертизи.

Сучасна судова експертиза, завдяки появі нових наукових методик і висококласних експертів, здатна відповісти на будь-які питання, що стосуються різних суперечок. Міністерством юстиції України, ґрунтуючись на останніх досягненнях судової експертизи, був виданий нормативний документ - методичні рекомендації щодо проведення та призначенням різних експертиз. У цих методичних рекомендаціях міститься повний перелік проведених експертиз, а також питань, на які експерти зобов'язані відповісти у своїх висновках. Вона поширюється на всіх судових експертів, в тому числі і незалежних. Кожна людина, може ознайомитися з цими рекомендаціями, і дізнатися про можливості сучасної судової експертизи.

Хто може здійснювати експертну діяльність в Україні.

Всю експертну діяльність нашої держави регулює нормативний акт, про діяльність експертів та різних експертних установ в нашій країні. Згідно, з цим нормативним актом, до таких установ належать державні експертні установи, і недержавні експертні установи.

Державні експертні установи.

Такі експертні установи створюються при різних міністерствах і відомствах (МВС, СБУ, МОЗ). Працюють в них в основному судові експерти, які мають статус держслужбовця. Характерною рисою роботи таких установ, є вузька спрямованість, і залежність від державного органу, якому підпорядковується такий центр. Всі експерти таких установ атестовані, і мають кваліфікацію судового експерта. Ці установи проводять вузьконаправлені експертизи (судово-медичні, психіатричні, криміналістичні), а також інші види експертиз, якщо є необхідні судові експерти. Незалежними їх назвати не можна.

Недержавні експертні установи.

До недержавним експертним установам відносяться різні приватні експертні бюро, центри судових експертиз, та інші суб'єкти господарської діяльності, які отримали відповідні ліцензії на проведення різних експертиз. У таких установах працюють професійні судові експерти, які склали іспити, та Міністерством юстиції їм присвоєні спеціальні кваліфікації судових експертів з проведення певних видів експертиз. Матеріально технічна база таких закладів дуже сильна, і вони можуть проводити всі експертизи, за винятком тих, що проводяться лише державними експертними установами. В даний час саме такі експертні установи користуються попитом, у фізичних та юридичних осіб, які хочуть отримати об'єктивне експертний висновок.

Джерело: http://ekspertiza.com.ua/uk/
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 127)
Попередня новина: Торік жителі Вінниччини ...
Наступна новина: У Тернополі триває ...

КОМЕНТАРІ