Бійці повинні знати,що вони і їх родини не покинуті,– Ростислав Мельник

Бійці повинні знати,що вони і їх родини не покинуті,– Ростислав Мельник

04.02.15 11:04 0 332
На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник, координатор батальйону «Львів» Валерій Середа та депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук

Про це на конференції у Львівському прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник, координатор батальйону «Львів» Валерій Середа та депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

Хоч держава зараз частково виділяє кошти на певні соціальні програми, їх однаково не вистачає. Вирішальне значення мають вчасні і необхідні дії громадських організацій, благодійних фондів, орієнтованих на вирішення життєво важливих питань наших воїнів. Так, на Львівщині виникла ініціатива, котру вже визнають унікальною. Вона полягає у співпраці різних сторін та організацій з метою вирішення проблеми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції.

Справді, на багато чоловіків вимушено покинули свої домівки, родини з дітьми. Їх сила, мужність і досвід тепер особливо необхідні для відстоювання інтересів держави. Але після перемоги над ворогом вони повернуться додому. Про те, яким буде їх майбутнє, треба подбати вже зараз. Слід робити все можливе для того, щоб ці хоробрі воїни, окрім слів вдячності за відвагу, відчули певну матеріальну компенсацію за свій героїзм. В країні назріла необхідність допомагати учасникам АТО й у вирішенні їх житлових проблем.

За ініціативи Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатора БПСМОП «Львів» генерал-майора міліції Валерія Середи вперше започатковано співпрацю між державними, бізнесовими, військовими та громадськими організаціями з метою забезпечення житлом учасників АТО.

– Представники всіх військових і добровольчих підрозділів охоче відгукнулися на пропозицію скоординувати зусилля. Тепер ми разом будемо дбати про покращення матеріального становища родин своїх бойових товаришів, – зазначив координатор БПСМОП «Львів» Валерій Середа. – Для тих, хто на передовій, важливо знати, що про їх сім’ї тут хтось турбується.

Від місцевої влади партнером в цій справі виступив Валерій Веремчук – депутат Львівської міської ради. Як голова громадської організації «Самооборона Львівщини», він також займається допомогою фронту.

– бійці нарікають на те, що не мають де жити. Добре було б, якби ця проблема знайшла вирішення. Нарешті серед підприємців будівельної сфери з’являються люди, готові виділяти частину квартир в новобудовах для потреб військових. Бо досі ми багато чули гарних слів про те, як шануємо і любимо своїх героїв, але насправді мало було реальних кроків.

Започаткувати волонтерську працю і благодійність забудовників здається неможливим. Але перший крок вже зроблено саме у Львові. На думку учасників прес-конференції, максимальна увага активної частини суспільства має бути прикута до такої ініціативи. Потрібна підтримка громадськості, сприяння місцевих депутатів і розуміння від працівників державних організацій.

– Так, це не вирішить повністю проблеми тисяч бійців, які потребують житла, – наголосив Валерій Веремчук. – Але це дуже правильний перший крок, що закличе й інших підприємців співпрацювати з командирами воюючих підрозділів. Важливо, що запропоновано механізм, як це на практиці можна втілювати.

«Турбота і розвиток» – два основні стовпи, на яких ґрунтується діяльність Благодійного Фонду Ростислава Мельника. З часу заснування благодійної організації реалізовано чимало проектів, зокрема й з підтримки військових.

Меморандум про співпрацю підписано між Благодійним Фондом з координатором батальйону міліції особливого призначення «Львів» генерал-майором міліції Валерієм Середою, начальником ГУ МВС України у Львівській області полковником міліції Дмитром Загарією, начальником Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком, начальником Управління Західного територіального об’єднання Національної гвардії України генерал-лейтенантом Юрієм Аллеровим, начальником Головного управління ДСНС України у Львівській області генерал-майором Сергієм Дмитровським та представниками добровольчих батальйонів «Азов», «Айдар», Січ», «Правий Сектор» та «Донбас». Цей документ став першим важливим кроком, створенням підґрунтя для якісної взаємодії та координації діяльності сторін для допомоги учасникам бойових дій в питанні забезпечення житлом. Ініціативу підтримали представники бойових підрозділів, керівники державних, міліцейських і військових структур.

На запитання журналістів про подальші дії Ростислав Мельник відповів, що наступний крок – це звернення до депутатів міської ради для погодження земельної ділянки вже з готовим проектом під будівництво будинку.

– Звичайно, ми розуміємо, що доведеться долати певні бюрократичні процедури,– додав Валерій Веремчук, – але, коли держава не має коштів для такого будівництва, а забудовники готові будувати не задля прибутку, а для вирішення суспільної проблеми, то їм потрібне максимальне сприяння.

Будівництво квартир для потреб учасників АТО – це перший в нашому регіоні благодійний будівельний проект. З його започаткуванням на Львівщині фактично зароджується програма приватно-державного забезпечення житлом військових. Цю ідею розробляли під егідою Благодійного Фонду Ростислава Мельника. Зараз пілотний проект на стадії погодження та затвердження. Інформацію про підписання Меморандуму і наміри співпраці учасники ініціативи вирішили оприлюднити для громадськості. Дуже важливо, щоб все відбувалося відкрито і максимально прозоро. Це велика відповідальність.

– Є різні випадки, – зауважив Валерій Середа,– наприклад, родина офіцера: його троє дітей з дружиною проживають у тісній кімнаті львівського гуртожитку... Або інша ситуація, коли родина втратила годувальника. Дружина не має коштів, щоб винаймати помешкання, тому існує висока імовірність того, що ця, тепер неповна, беззахисна сім’я може опинитися просто на вулиці. Однозначно, що таким людям житло буде призначатися першочергово.

До благодійної програми ініціатори запрошують приєднуватися й інші підприємства, організації, структури. Тоді кількість власників житла збільшиться в рази. А ще, важливо уникнути довгих бюрократичних процедур і якнайшвидше розпочати будівництво. Тому в цій справі необхідне сприяння і розуміння депутатів Львівської міської ради. З їх підтримкою вдасться швидше погодити дозволи і оформити документи на будівництво багатоквартирного будинку. До речі, земельна ділянка під забудову також виділена з резерву і за кошти фонду.

Це абсолютно незалежний від державних ресурсів проект. Його результат істотно вплине на вирішення важливої соціальної проблеми на Львівщині.

Наразі розробляється механізм співробітництва учасників Меморандуму для досягнення поставлених завдань, а також прозорого і об’єктивного визначення родин на конкурсній основі, які отримають своє нове помешкання. Крім того, ведеться робота з надання юридичної, психологічної, соціальної та організаційної допомоги всім учасникам бойових дій в АТО та їхнім родинам, а також забезпечення фронту необхідною технікою та предметами щоденного вжитку.

– Герої мають чути слова вдячності і отримувати матеріальну винагороду за свої подвиги, – підсумував зустріч Ростислав Мельник. – В цьому немає нічого особливого. Це своєрідний волонтерський рух підприємців та громадських діячів, які співпрацюють з військовими та державою. І я закликаю долучатися до нього. Поки нас з вами захищають, давайте робити для бійців те, що ми можемо і добре вміємо.

Донедавна не часто можна було зустріти людей, що готові поділитися своїми статками з іншими. Це вважалося рідкісним і особливим випадком. Але українці за останній рік докорінно змінили свої ціннісні орієнтири. Спочатку передавали власні збереження на Майдан, жертовно стояли там декілька місяців, а тоді, не вагаючись, віддавали життя в боротьбі проти режиму.

надзвичайна самоорганізація українського суспільства дивує світ. Мережа волонтерів оповила усю державу. Одні віддають власні кошти і закуповують матеріали, інші займаються їх доставкою до дальніх барикад, а найвідчайдушніші передають зібране просто в руки солдатам на передовій. Які своїм героїзмом надихають націю на ще більшу підтримку.

Нечуйних і байдужих серед нас стає все менше. Як стверджують деякі мислителі – це й свідчить про зародження нової, єдиної і згуртованої української нації.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ