В Івано-Франківській області горить суха трава

В Івано-Франківській області горить суха трава

25.02.15 12:20 0 584
Уже перші порівняно теплі дні збудили у людей приспані зимовими холодами інстинкти господаря. І почалися газдування на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, серед котрих чомусь насамперед - спалювання сухої трави, яке доволі часто, на жаль, переростає у неконтрольоване горіння і нерідко загрожує знищенню будівель та споруд житлового сектору, завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

Лише за минулі вихідні на Прикарпатті зареєстровано 28 випадків загорянь сухої трави та сміття на відкритій території. Іноді площі, котрі вигорають, вражають своєю величиною. Так, 22 лютого в селі Княжолука Долинського району через необережне поводження з вогнем невстановленої особи виникла пожежа сухої трави на відкритій території площею близько тисячі метрів квадратних.

Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави, залишків листя завдає чималих матеріальних втрат. Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву в містах, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Варто підкреслити, що такі пожежі – це й підвищений ризик займання торфовищ. Такі загорання охоплюють великі площі і їх важко загасити, бо торф може горіти у всіх напрямках, незалежно від сили вітру. Навіть невеликий дощ чи снігопад не здатні загасити палаюче торфовище.

Коли горить торф, він спалює коріння дерев, які від цього можуть падати, а густий дим дуже небезпечний. Тільки десята частина пожеж на торфовищах стається через самозаймання. Здебільшого ж у цьому винні люди, які підпалюють суху траву.

До речі, після спалювання трави життя рослин і комах на цій території може відновитися не раніше, ніж через 5-6 років.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до усіх громадян із настійним проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю.

Управління ДСНС в області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпаття: прокурор ...
Наступна новина: Рівненська область: ...

КОМЕНТАРІ