У навчальних закладах Львова стартували Дні цивільного захисту

У навчальних закладах Львова стартували Дні цивільного захисту

03.03.15 10:11 0 739
На Львівщині тривають Тижні безпеки життєдіяльності, в рамках яких проходять показові Дні цивільного захисту для керівників середніх загальноосвітніх шкіл у районах Львова.

2 березня рятувальники Головного управління ДСНС України у Львівській області взяли участь у навчаннях з цивільного захисту, що проходили на базі СЗШ № 35.

Участь у тренуваннях взяли керівники освітніх закладів Галицького району м. Львова, представники міських курсів цивільного захисту та районного відділу освіти.

Вже традиційно показовий День цивільного захисту розпочався із тематичної лінійки та навчально-методичного семінару. Освітяни ознайомилися із змінами законодавства у сфері цивільного захисту аби потім впровадити їх у діяльності навчальних закладів.

Учні школи активно готувалися до цього заходу, і продемонстрували це під час проведення занять у навчальних класах. На уроках розглядали види небезпечних ситуацій, які виникають у сучасному суспільстві, знайомилися із роботою первинних засобів пожежогасіння, та вивчали правила поведінки при виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів.

Своє бачення надзвичайних події та роботи рятувальників, взаємодії людини та навколишнього середовища, школярі відобразили у творчих роботах. Компетентне журі оцінило найбільш змістовні та цікаві роботи, а їх авторів нагородили почесними грамотами.

Традиційно, одним з елементів навчань є комбінована естафета. Під час змагань дітлахи вправляються у спритності, фізичній витривалості, яка поєднується із знаннями з основ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Згідно плану проведення заходу, керівників навчальних закладів ознайомили із майном цивільного захисту, спеціальним одягом та обладнанням для дій у надзвичайних ситуаціях. Фахівці Львівських міських курсів цивільного захисту перевірили знання та вміння директорів шкіл у наданні долікарської допомоги, вжитті заходів хімічного захисту та проведенні комплексу демеркуризаційних робіт.

Закінчилися відпрацювання дій учнів, особового складу невоєнізованих формувань цивільного захисту шкіл за сигналом «Увага всім!». Одразу після цього провели загальношкільну евакуацію.

Тривожний сигнал надійшов і до пожежно-рятувальних підрозділів, які за лічені хвилини прибули на місце події. На щастя, тривога була лише навчальною. В рамках проведеного заходу рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти», під час якої продемонстрували учням можливості аварійно-рятувальної спецтехніки, розповіли про обладнання, захисні костюми та ліквідували умовну пожежу.

Фахівці ДСНС також навчали освітян правилам користування первинними засобами пожежогасіння. Кожен мав можливість спробувати вогнегасник у дії аби у випадку пожежі знати, як ним користуватися.

Такі Дні цивільного захисту є традиційними і проводяться двічі на рік. Цьогоріч такі тренування стартували та триватимуть упродовж місяця.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ