Нацгвардія отримала партію БТРів,які повністю відновили на Вінницькому 45-му заводі (+фото)

Нацгвардія отримала партію БТРів,які повністю відновили на Вінницькому 45-му заводі (+фото)

05.03.15 10:56 0 624
Військова частина 3008 Національної гвардії України отримала п'ять відремонтованих БТР-70. Старі бронетранспортери, які без належної консервації четверть століття знаходилися на базі зберігання в м. Артемівськ, повністю відновили на Вінницькому 45-му експериментальному механічному заводі.

Після капітального ремонту, 4 березня, БТРи із вінницького підприємства відправлено на Яворівський полігон, що на Львівщині. Тут, їх використовуватимуть для навчання особового складу, який мобілізували під час останньої, четвертої хвилі .

Аби дати друге життя бронетранспортерам, нині бригаді із 4 осіб потрібно майже місяць, однак на відновлення цієї партії БТРів було витрачено більше часу, адже все проходило в тестовому режимі і формувалися з нуля фахові команди. Зазначив директор ДП «45 завод» Микола Чумак.

«Загалом на Вінницькому 45-му заводі 5 бригад уже відновило 14 БТРів. Потрібно враховувати, що ми мали вкластися в короткі терміни і звичайно зробити якісну роботу. Надзвичайно серйозною проблемою є те, що промисловість, яка виготовляла комплектуючі і запасні частини до такої техніки нині втрачена. Найбільша проблема відсутність резино-технічних виробів, водночас профільні підприємства Вінниччини можуть виготовляти комплектацію до такої техніки» – наголосив Микола Чумак.

Своєрідним містком для співпраці між Вінницьким 45-м заводом та профільними підприємствами області нині слугує обласна та міська влада, наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«У Вінницькій області є цілий ряд машинобудівних підприємств які вже почали налагоджувати співпрацю між 45-м заводом і наприклад Могилів-Подільським машинобудівним заводом та з Брацлавським заводом. Таким чином при достатньому державному замовлені, ми з однієї сторони допомагатимемо бійцям, а з іншої – стимулюємо розвиток машинобудівної галузі як Вінниці так і області в цілому» – наголосив Валерій Коровій.

На капітальний ремонт бронетранспортерів кошти було виділено із державного бюджету. Також на відремонтовані БТРи працівники заводу встановили захисну решітку. Гроші на додатковий захист зібрали депутатський корпус міської ради та заступники вінницького міського голови, зазначив секретар міської ради, в. о. міського голови Сергій Моргунов.

«Тут частка і області і міста. Фінансово допоміг депутатський корпус та заступники міського голови, в тому числі Валерій Коровій. Так 50% вартості захисних решіток було компенсовано, а це 310 тисяч гривень. Решту витрат взяв на себе завод» – зауважив Сергій Моргунов.

Керівництво 45-го заводу має надію, що цього річ державне замовлення у порівняні з 2014 роком буде збільшено вдвічі. За словами Миколи Чумака потужностей на підприємстві вистачить, адже нині завод завантажений лише на 30%.

За словами голови Вінницької ОДА Валерія Коровія – це унікальне підприємство, яке ще не так давно було на грані повної зупинки.

«У минулому році була дискусія про об'єднання 732 і 45 заводів. Зараз на його потужностях працюють люди, які займаються ремонтом військової техніки. Так на колишньому 732 заводі створено 60 нових робочих місць. І нині основне те, що у підприємства є фахова команда, яка фактично з нуля по робочих кресленнях ремонтує те, що по суті не можна було відновити. Тому ми робитимемо все, щоб в максимальній мірі залучити держзамовлення на підприємство і розвивати цю територію» – зауважив Валерій Коровій.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ