В Ужгороді відкрили перший шкільний безкоштовний стоматкабінет

В Ужгороді відкрили перший шкільний безкоштовний стоматкабінет

06.03.15 08:57 0 676
У приміщенні ЗОШ №10 в Ужгороді відкрили перший в Ужгороді (розташованого на базі школи) безкоштовний оглядовий стоматологічний кабінет для школярів міста.

Облаштував кабінет та зробив можливим його відкриття Благодійний фонд «Карітас-Закарпаття», – інформує власкор .

Ярослав Шафарь, представник БФ «Карітас Закарпаття», заступник міського голови Ужгорода розповів, що всі технічні роботи зробили ще наприкінці вересня-початку жовтня 2014 р., працювали три інженери з Великобританії. Допоміг перевезти обладнання з Англії для БФ «Карітас Закарпаття» почесний громадянин Ужгорода Брайан Ерлі.

«Наш фонд є одним із найстаріших на Закарпатті і працює з 1991 року. На його рахунку чимало добрих справ, але найкращі ще будуть у майбутньому,– каже Ярослав Шафарь. – Ідея створити такий кабінет виникла у мене вже давно, вдалося знайти однодумців і все реалізувати».

За словами Я. Шафаря, були під час роботи і прикрощі: на ліцензійному складі митниці зник ящик з інструментами, довелося купувати все знову. Купівлю розхідних матеріалів теж взяв на себе БФ «Карітас», як і оплату комунальних послуг.

Оксана Клітинська, к.м.н, професор кафедри дитячої стоматології стоматологічного факультету УжНУ зауважила: «Для мене, як лікаря та науковця, ця подія – великий позитив. Такі кабінети дуже потрібні для школярів, щоб вони мали менше проблем у майбутньому. Адже у всьому світі профілактика є первинним заходом, а вже потім йде лікування та відновлення, яке є досить коштовним, болісним і проблемним».

За словами О. Клітинської, раніше подібні кабінети існували у радянських школах і зараз спостерігається тенденція до їх відновлення. Дітей оглядатимуть лікарі-стоматологи, які мають дипломи. «Вони будуть проявляти максимум уваги до кожної дитини, оформлювати документацію та давати рекомендації кожному школяреві, на що треба звертати увагу», – каже професор. В УжНу вже є практика такої співпраці зі школою №20, щоправда дітей оглядають на базі стоматологічного факультету вишу.

Стелла Кеслер, директор ЗОШ №10 розповіла, що вона радо підтримала ідею відкриття такого кабінету. «Діти у великому захваті. Це допомога і батькам, яким складно вирватися з роботи на профілактичний прийом до лікаря», – каже Стелла Кеслер.

Як розповіла Оксана Клітинська, загалом ситуація із здоров’ям зубів у закарпатських школярів катастрофічна. За результатами огляду 6 тис. дітей Ужгорода та Ужгородського району, 98-99% мають серйозну захворюваність молочних зубів і 92% – постійних. Крім того, на 315 тисяч закарпатських дітей є всього 30 посад дитячих стоматологів.

У новому кабінеті працюватиме з дітьми група з 10 лікарів. Тут крім огляду будуть проводитися заняття в ігровій формі. Матимуть змогу потрапити на прийом до стоматолога і школярі із сусіднього навчального закладу №11, згодом планують розширити можливості кабінету.

До речі, благодійники та науковці не обмежуються тільки ужгородськими школярами. Як повідомив Ярослав Шафарь, нещодавно відбувся виїзд у Великоберезнянську школу-інтернат, де стоматологи перевірили стан зубів дітей та навчили їх правильно чистити зуби.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: За добу на автошляхах ...
Наступна новина: У Львівській області у ...

КОМЕНТАРІ