У квітні з’явиться антологія постреволюційної мистецької України

У квітні з’явиться антологія постреволюційної мистецької України

11.03.15 14:20 0 659
В Україні за підтримки французько-канадського мецената і галериста П'єра-Лорана Буле готують до друку книгу «Мінливий краєвид: Українське мистецтво між революцією та війною», укладену дослідницею антропології сучасного мистецтва Наталією Чермалих. Книгу буде презентовано у квітні в рамках «Книжкового Арсеналу».

Книга вийде у двох варіантах – французько-російсько-українському та англійсько-російсько-українському (Paysages Instables: Artistes Ukrainiens entre Révolution et Guerre/»Подвижный пейзаж: искусство Украины между революцией и войной» та Shifting Landscapes: Ukrainian Artists between Revolution and War/»Подвижный пейзаж: искусство Украины между революцией и войной»).

Ідея видання з’явилася у П’єра-Лорана Буле, власника галереї Pangée у Монреалі, навесні 2014 року під час відвідин Києва.

«Коли я проходив через Майдан, мене охопили дуже сильні емоції. Барикади, бруківка, туристи і паломники, люди у формі, революціонери, промови і пісні на сцені, прапори, розкидані каски, щити, квіти повсюди і, звісно, хрести в пам’ять про загиблих. Я зрозумів, що приїхав сюди після битви. Але все-таки я не запізнився: встиг відчути дух історичних подій. Навіть повітря на Майдані здавалося насиченішим, щільнішим», – розповів П’єр-Лоран Буле.

Побачене і відчуте в Києві викликало в Буле бажання «зафіксувати ці враження, створити книгу про постреволюційну Україну, в якій особисте перевалює над фактологічним». Реалізувати свою ідею П’єр-Лоран Буле запропонував критику, дослідниці Женевського інституту міжнародних відносин і розвитку Наталії Чермалих.

« пострадянський простір виявився розбитим на діаметрально протилежні політичні дійсності, при цьому за минулий рік дискусії про політичні орієнтації поступово замінили питання виживання, життя і смерті. Певно, 2014-й увійде в історію як перший поштовх, що передує низці глибоких тектонічних зсувів, які назавжди змінили український політичний пейзаж: революційний Майдан, анексований Крим, військові дії на Донбасі… У нашій книзі я намагалася осмислити цю фрагментарну політичну дійсність у діалозі з художниками і фотографами, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті сучасної України», – пояснила концепцію видання авторка.

Книга складається із двох частин – візуальної і текстової. З одного боку, це альбом із роботами українських художників різних поколінь: Влади Ралко, Микити Кадана, Сергія Браткова, Микити Шаленного, Марі Басташевскі, Євгенії Бєлорусець, Алевтини Кахідзе, Олександра Глядєлова, групи «Шило» та ін. До другої частини видання ввійшли розмови з художниками, записані Наталею Чермалих протягом 2014-2015 рр. Інтерв’ю стосуються найважливіших аспектів життя сучасної України: герої видання згадують розпад СРСР, перші роки Незалежності, події Помаранчевої революції та сьогодення – неймовірну солідарність активістів Майдану і війну на сході України.

«На тлі карколомних політичних подій, що закарбувалися у свідомості художників, перші авангардистські спроби пострадянської художньої сцени та рефлексивні пошуки сучасного українського мистецтва набувають нових смислів, укорінених у соціальну дійсність, – розповіла Наталія Чермалих. – Спілкуючись із художниками, я зрозуміла, що сучасна Україна – це наш спільний мінливий краєвид, в який ми разом вдивляємося, намагаючись зрозуміти. Всю його складність, напевно, можна осягнути лише за допомогою мистецтва», повідомляє «Буквоїд».

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинь: прокурор області ...
Наступна новина: Стан виплати заробітної ...

КОМЕНТАРІ