Звернення начальника ГУ ДСНС у Львівській області Сергія Дмитровського до населення щодо заборони спалювання сухої трави

Звернення начальника ГУ ДСНС у Львівській області Сергія Дмитровського до населення щодо заборони спалювання сухої трави

11.03.15 17:13 0 687
Кількість пожеж у природних екосистемах та на території житлового сектору за останній тиждень почала різко збільшуватися. Пов’язано це із бажанням населення впорядкувати присадибні ділянки та спалити непотрібне сміття й сухе листя. Лише упродовж минулої доби на Львівщині сталося 55 загорань сухої трави.

Так, до прикладу 9 березня о 13:51 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в с. Сокільники Пустомитівського району на відкритій території. На момент прибуття вогнеборців вогонь охопив сухостій, площею 45 000 тис. кв. м. Пожежу вдалося ліквідувати о 17.32 год. Ще одна така пожежа виникла о 14:51 у м. Соснівка . Тут вогнем знищено суху траву на площі 5 000 кв.м. Вогнеборці ліквідували займання о 20:36.

Того ж дня о 16:10 вогнеборці ліквідовували пожежу сухостою у с. Годовиця Пустомитівського району. Внаслідок пожежі знищено суху траву на площі 45 000 кв.м. Пожежу ліквідовано о 17:25.

Така ситуація викликає неабияку стурбованість у мене особисто, як очільника рятувальників Львівщини. Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.

Часто горе-господарі при виконанні господарських робіт нехтують правилами поведінки з вогнем. Як наслідок, такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, знищення ліній електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень тощо. Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Звертаюся до громадян з проханням дотримуватися елементарних вимог безпеки під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі. Намагайтеся господарювати так, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття, а купи скошеної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник.

Розпалювання багать для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок, заборонено на відстані, менше 15 м від будівель. Забороняється також розводити багаття у вітряну погоду.

Сподіваємося на усвідомлення населенням важливості даної проблеми. Правила пожежної безпеки існують для їх виконання, заради вашої безпеки. У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ