На Житомирщині міліція роззброїла кілька десятків громадян

На Житомирщині міліція роззброїла кілька десятків громадян

11.03.15 10:13 0 342
У результаті спеціальної операції на території області з нелегального обігу правоохоронцями вилучено майже два десятки одиниць вогнепальної зброї, сотні боєприпасів та інших небезпечних речовин.

За час операції міліціонери відвідали помешкання понад 6 тисяч громадян, у яких є зареєстрована зброя, щоб переконатися у належному виконанні ними встановлених законом вимог щодо зберігання та поводження із нею. Зовнішні наряди міліції, які несуть службу із забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів й автодорогах, оглядали підозрілі транспортні засоби. Під час перевірок правоохоронцями виявлено 87 порушень правил зберігання зброї, усіх порушників притягнуто до адміністративної відповідальності, причому у 56 з них вилучено дозволи на зберігання вогнепальної зброї та набоїв.

- Будь-яка зброя, боєприпаси до неї та вибухові пристрої доречні тільки під час воєнних дій або на полюванні. Але вони не мають використовуватися у мирному житті. Зберігаючи ці заборонені предмети, громадяни автоматично наражають на небезпеку не тільки себе, але й оточуючих їх людей. Тож міліція застерігає: не поповнюйте незаконний обіг зброї та пам'ятайте про кримінальну відповідальність за такі дії, - прокоментував т.в.о. начальника УМВС Житомирщини Григорій Полковніков.

За час операції із незаконного обігу вилучено 18 одиниць вогнепальної зброї, в тому числі 6 карабінів, 5 пістолетів, 3 обріза мисливських рушниць, 4 одиниці саморобної вогнепальної зброї. Крім того, правоохоронці вилучили у полісян 545 набоїв, 4 боєприпаси вибухової дії, 5 вибухових пристроїв, 6 гранат, 0,15 кг вибухової речовини, а також 17 одиниць холодної зброї. За цей час розпочато 39 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу зброї.

Так, на Чуднівщині працівники міліції вилучили у 64-річного місцевого жителя цілий арсенал зброї, який складався з пістолетів, ножів, гранат та набоїв. Бердичівські правоохоронці виявили в оселі пенсіонера гранату, а у жителів району – незареєстровану зброю. Житель Радомишля необачно забрав у салон власного автомобіля дві гранати часів Великої вітчизняної війни.

Міліція нагадує, що зберігання зброї, боєприпасів та вибухових речовин, знайдених та придбаних за різних обставин, є незаконними. Статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Відповідно до законодавства, особа, яка добровільно здала зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності. Відтак, усі можуть цілком законно та безпечно позбутися предметів, що можуть призвести до біди.

Прес-служба УМВС України

в Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Чернівецькій області ...

КОМЕНТАРІ