На Тернопіллі система оповіщення населення - у постійній готовності до передачі сигналів

На Тернопіллі система оповіщення населення - у постійній готовності до передачі сигналів

12.03.15 10:01 0 337
Про організацію системи оповіщення населення на Тернопільщині доповів під час щоденної селекторної наради у режимі відео-конференцз'язку голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. Нарада відбулася 10 березня під керівництвом голови ДСНС України Сергія Бочковського.

За словами Леоніда Олексійовича, у систему автоматизованого оповіщення цивільного захисту області залучено мережу телефонного зв`язку - 79 міських та 479 сільських АТС (телефонізовано 100% населених пунктів області); мережу проводової та ефірної радіотрансляції (121 ретрансляційний вузол, станом на лютого цього року в Тернопільській області нараховується 39392 основних радіоточок); 51 електросирена, з них 30 - у Тернополі.

«При діючій системі оповіщення час доведення сигналів оповіщення та інформації до керівного складу органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та населення, що користується засобами проводового радіомовлення, складає від 2 до 5 хвилин, - констатував Леонід Олексійович. - В населених пунктах (селах), які не мають проводового радіомовлення, органи місцевого самоврядування оповіщаються по телефону, а населення - за допомогою ефірного радіомовлення і послуг «Укрпошти», посильними представниками селищних,сільських рад. Також органам місцевого самоврядування рекомендовано залучати засоби релігійно-культових структур (дзвони). Час доведення інформації до населення, що не в змозі отримувати послуги радіомовлення, складе від 30 хвилин до 1 години часу».

Як доповів Леонід Олексійович, з метою оперативного оповіщення населення, управлінням з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації укладено угоди з операторами FM-радіомовлення та Тернопільською обласною телерадіокомпанією щодо надання послуг по оповіщенню населення при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій.

«Система оповіщення знаходиться в постійній готовності до передачі сигналів та розпоряджень, - констатував він. - Щоденним оперативним черговим управління з питань цивільного захисту проводиться перевірка з доведенням інформації до районів, щосереди проводиться короткочасний запуск електросирен та перевіряється проходження інформації по радіотрансляційній мережі, запускаються стійки централізованого виклику. Кожну першу середу місяця проводиться повна комплексна перевірка системи з запуском електросирен на повний цикл і передачею інформації по обласній радіотрансляційній мережі».

Однак, за словами Ледніда Бицюри, є чимало проблемних питань - апаратура оповіщення в існуючій системі є застаріла, кошти на реконструкцію регіональної системи централізованого оповіщення не виділяються, а місцеві бюджети мають у своєму розпорядження дуже обмежені фінансові можливості для створення та експлуатації технічних засобів оповіщення.

«Прийнято зміни до обласної Комплексної програми захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки. Передбачається виділення коштів у сумі 400 тисяч гривень з місцевого бюджету на проведення першочергових заходів по реконструкції регіональної системи централізованого оповіщення», - зауважив Леонід Олексійович.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 14 березня відбудеться ...
Наступна новина: Вінничина: допоможіть ...

КОМЕНТАРІ