В Луцьку відбулася підсумкова акція проекту “Дерево до неба”

В Луцьку відбулася підсумкова акція проекту “Дерево до неба”

17.03.15 15:14 0 394
В арт-галереї “Луцьк” відбулася підсумкова акція проекту “Дерево до неба”, що реалізовувався управлінням культури задля підтримки творчих ініціатив людей, які тимчасово переселені до Луцька зі Сходу України та Криму.

В рамках проекту в арт-галереї “Луцьк” експонувалася виставка графічних робіт художника з Луганська Марини Ткачової, відбулася акція “Читаємо Кобзаря”, під час якої діти з мамами читали твори Тараса Шевченка з подарованих під час заходу “Кобзарів”.

Урок народознавства для переселенців провела відомий педагог, етнограф, Почесний краєзнавець України, лауреата обласної мистецької премії ім. Миколи Куделі Олександра Кондратович, а дизайнер-графік, ілюстратор, шрифтовик з Луганська Кирило Ткачов провів майстер-клас з каліграфії. Під час заходу, організованого у співпраці з ВОГО “Фундація розвитку громад” та Луцьким міським центром зайнятості, обговорювалися питання самореалізації жінок-переселенок. В процесі розмови виникла ідея про створення громадського культурного осередку задля активнішого спілкування та творчої реалізації.

На підсумкову акцію проекту, 15 березня, в арт-галереї зібралися родини переселенців. У домашній невимушеній атмосфері кожен знайшов собі справу до душі. Дорослі за чаєм спілкувалися, оглядали виставку, ділилися думками про майбутнє своїх дітей, обговорювали власні турботи, проблеми з присутніми на заході директором міського центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Ліною Галан, головою Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» Людмилою Лонюк та начальником управління культури міської ради Тетяною Гнатів. Діти ж з величезним захоплення розписували писанки. Урок писанкарства, що тривав близько 3-ох годин, провела майстриня Наталія Довгалюк. Для багатьох розпис писанок став відкриттям. Вони вперше взяли до рук писачок, однак, вправно і наполегливо, з великою радістю і натхненням, творили власну писанку.

На завершення заходу усі присутні отримали чимало подарунків, серед яких — продуктові набори, шкільне приладдя, іграшки, одяг, а також запрошення до Луцького замку, зоопарку та на вистави обласних театрів.

Переселенці, перебуваючи під враженням від заходу, прийняли рішення про створення Клубу сімейного дозвілля. Подякували також організаторам проекту, усім лучанам за розуміння, підтримку і допомогу, висловили захоплення нашим містом, його європейським рівнем культури.

Захід організовано управлінням культури у співпраці з міським центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді і Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна».

Управління культури міської ради (723426, 722756 , 720447)

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі ...
Наступна новина: На Вінничині прокуратура ...

КОМЕНТАРІ