Експертна рада Держкомтелерадіо приступила до формування переліку видань програми "Українська книга"

Експертна рада Держкомтелерадіо приступила до формування переліку видань програми "Українська книга"

19.03.15 15:52 0 361
Експертна рада Держкомтелерадіо приступила до формування переліку видань програми "Українська книга"

Відбулось засідання експертної ради Держкомтелерадіо з формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга» в 2015 році. Як відомо, з Державного бюджету на реалізацію програми цього року буде виділено додатково 34,5 млн. грн.

Експертам належить вибрати із запропонованих видавцями проектів (а це понад 700 назв на суму майже 142 млн.) найкращі і водночас вкластися у виділені державою кошти. Вперше хід засідання експертної ради транслювався в режимі он-лайн на сайті Укрінформу, отже, за перебігом обговорення могли стежити і журналісти, і видавці, і громадськість.

Із повним списком запропонованих видавництвами проектів експерти мали змогу ознайомитись заздалегідь, тому вже на перше засідання вони принесли свої пропозиції стосовно тих чи інших видань. Ті проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть рекомендовані експертною радою до видання у рамках бюджетної програми.

За пропозицією директора департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо Олексія Кононенка, члени експертної ради проголосували щодо включення до списку тих проектів видань, що надійшли до Держкомтелерадіо вже після його узагальнення і розміщення на сайті відомства. Отже, список збільшився ще на 10 назв. Крім того, члени експертної ради обговорили нову редакцію положення про експертну раду, висловили свої думки щодо ефективності роботи цього дорадчого органу.

Члени експертної ради заявили про свою готовність вже 20 березня надати Держкомтелерадіо сформований перелік видань, рекомендованих до випуску за програмою «Українська книга» 2015 року.

До експертної ради Держкомтелерадіо з формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга», входять академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Микола Жулинський, поет Іван Драч, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Інституту журналістики та міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв МиколаТимошик та інші. Очолює експертну раду президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко. Зараз іде процес формування нового складу експертної ради, планується, що її склад зміниться на третину.

Про це повідомили у Закарпатській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Чернівецькій області ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ