У Вінниці,за участю посла держави Ізраїль,відбулось нагородження Праведників народів світу (+фото)

У Вінниці,за участю посла держави Ізраїль,відбулось нагородження Праведників народів світу (+фото)

20.03.15 15:48 0 374
У приміщенні Вінницької міської ради 19 березня відзначили вінничан, які ризикували власним життям у роки Другої світової війни, щоб урятувати євреїв від знищення нацистами.

На заході був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські. Він вручив дипломи і медалі Праведників народів світу нащадкам та родичам нагороджених.

В урочистій церемонії нагородження взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та в.о. Вінницького міського голови, секретар міськради Сергій Моргунов.

За допомогу єврейському народу в роки Другої світової війни звання Праведників народів світу присвоєно посмертно Ганні Стащенко, Ковбасюк Афанасію і Килині та їхньому сину Іллі, братам Феодосію та Семену Чорним. Нагороди отримали їхні рідні – діти та онуки.

Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні висловив вдячність українцям за героїчні вчинки. Він вважає справою честі необхідність знайти всіх Праведників і віддати їм належну шану.

«Ці дипломи являються символічним виконанням обов'язку єврейського народу до тих людей, які рятували євреїв в самий тяжкий період історії для нашого народу, - зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські. – На даному етапі ми знаємо імена майже 2,5 тисяч людей, які у Другу світову війну врятували євреїв, і ми впевнені, що є сотні, тисячі інших, яких ми ще не змогли знайти. Тому в інституті Яд-Вашем продовжується робота, щоб перевірити всі архіви, знайти цих людей і віддати їм данину шани. Багато з них вже не з нами, але в них є діти і внуки, які знають і будуть завжди пам'ятати про їхній героїчний подвиг».

За кількістю Праведників народів світу Україна посідає четверте місце після Польщі, Нідерландів та Франції. На території Вінницької області відомо про майже 450 подолян, які рятували єврейські сім'ї від фашистів.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій підкреслив: «Питання людяності і моралі торкаються кожного із нас. І дуже вдалим є звання – Праведник народів світу,оскільки те, що ми почули про дії нацистів є ні чим іншим, як злочином проти людяності і свободи».

Очільник області висловив вдячність за можливість бути присутнім на церемонії нагородження Праведників та побажав усім учасникам зібрання мирного неба.

Наприкінці заходу прозвучали державні гімни України та Ізраїлю.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Чернігові стартував ...
Наступна новина: Про призначення ...

КОМЕНТАРІ