На Вінничині нове в законодавстві про пенсійне забезпечення (+фото)

На Вінничині нове в законодавстві про пенсійне забезпечення (+фото)

20.03.15 11:18 0 473
Про нововведення, що передбачені законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» чекають на вінничан йшлося під час прес-конференції начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Миколи Черненка та заступник начальника відомства Лариси Дикої.

В ході зібрання Микола Черненко наголосив, що закон вступає в дію з першого квітня та передбачає зміну законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення за трьома основними блоками. Перший стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на "спеціальних" посадах. Зокрема це державні службовці, прокурори, судді, народні депутати.

«Внесені до 14 "пенсійних" законів зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена. Водночас, пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію» – зауважив Микола Черненко.

Однак,зазначена норма не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Всі вони на будь - якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.

Пенсіонери-"науковці", які працюють на "спецпосадах, зможуть одержувати 85 відсотків належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами.

Другий блок стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85 % призначеного розміру пенсії.

«Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1423,5 грн. Пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі. У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн. Зазначена норма діятиме до 01січня 2016 року» – наголосив Микола Черненко.

Нині на обліку перебувають всього 79517 працюючих цивільних пенсіонерів, або 16 % від їх загальної чисельності (484691); кількість пенсіонерів з числа військовослужбовців та силових структур – 2372, або 26% від їх загальної чисельності (20161).

«Працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі "спецпосад", виплата пенсії поновлюється в повному обсязі» – зазначив в ході прес-конференції Микола Черненко.

Крім того, Законом передбачено зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років. Так з 1 квітня поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.

Положення Закону Особи, на яких поширюється дія Закону

Вік виходу на пенсію

жінок змінюється

з 45 років до 50 років - жінки, які народилися після 01.04.1970

за списком № 1 (перелік особливо шкідливих

та особливо важких професій та робіт затверджено

Кабінетом Міністрів України )

з 50 років до 55 років - жінки, які народилися після 01.04.1965

- за списком № 2 (перелік шкідливих та важких

професій та робіт затверджено

Кабінетом Міністрів України );

- трактористи-машиністи;

- доярки, свинарки;

- зайняті на вирощуванні тютюну;

- робітниці текстильного виробництва;

- водії міського пасажирського

За словами заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Лариси Дикої цей процес відбуватиметься поступово протягом 10 років – кожного року на 6 місяців. Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року. Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.

«Законодавством передбачено, що відшкодування коштів на виплату та доставку пільгових пенсій здійснюється Пенсійному фонду України за рахунок коштів підприємств. Станом на 01.03.2015 заборгованість підприємств по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає понад 22 млн. грн. Це призводить до необхідності здійснювати виплату пільгових пенсій фактично за рахунок всіх інших пенсіонерів» – повідомила Лариса Дика.

Також на 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, а для окремих категорій працівників – необхідної вислуги років. Це стосується, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту, працівників освіти та охорони здоров'я, артистів та ін. При цьому, умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінним. Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм право та призначити пенсію за вислугу років.

Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів.

«Вищезазначені зміни пенсійного законодавства стосуються загалом щонайбільше 25,5 тис. осіб, що вже отримують пенсійні виплати, а також категорію пенсіонерів, які планують виходити на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Решта 478,6 тис. пенсіонерів отримуватимуть свої пенсії, як і раніше, у повному обсязі» – зазначила Лариса Дика.

Для довідки:

Станом на 17.03.2015 пенсійні виплати березня профінансовані в сумі 569,1 млн. грн., що становить 78,6 % місячної потреби. Фінансування відбувається за встановленим графіком.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Михайло Головко: "НБУ ...
Наступна новина: Міліціонерам Хмельниччини ...

КОМЕНТАРІ