У Львівській області рятувальники через засоби масової інформації застерігають населення щодо небезпеки спалювання сухостою

У Львівській області рятувальники через засоби масової інформації застерігають населення щодо небезпеки спалювання сухостою

20.03.15 10:02 0 444
Львівські рятувальники продовжують застерігати населення щодо небезпеки спалювання сухої трави. 18 березня заступник начальника управління державного нагляду та контролю – начальник відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Львівській області Орест Галонько взяв участь у програмі «Вечір у Львові» на ТРК Львів. До участі в обговоренні проблеми у прямому ефірі також запросили директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації та представника бюро УГКЦ з питань екології.

Така проблематика піднімається вже неодноразово, варто лише згадати нещодавнє засідання у ЛОДА круглого столу щодо проблем випалювання сухої рослинності та її залишків, впливу на довкілля і людину та напрацювання пропозицій щодо запобігання таким діям.

Екологи промоніторили мотиви населення щодо випалювання сухостою. У результаті дослідження встановили – господарі вважають, що нова трава на місці випалу буде кращою, густішою та кориснішою. Таке твердження є абсолютно не підтвердженим та хибним. Але встановивши причини випалювання сухостою, можна визначити методи впливу на людей. Це – перш за все школа, церква та заходи адміністративного покарання. Лише у комплексі це може дати якийсь позитивний результат.

Представник рятувальників Орест галонько зазначив: «Лише від початку року на території Львівської області виникло понад триста пожеж у екосистемах, внаслідок яких знищено більш як 500 тис. родючих земель. Для гасіння цих пожеж залучили більше тисячі працівників ДСНС і понад 300 одиниць техніки», – говорить надзвичайник. – «Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін».

Часто горе-господарі при виконанні господарських робіт нехтують правилами поведінки з вогнем. Як наслідок, такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, знищення ліній електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень тощо. Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Підтримує колег у такій думці і духовенство. Представник УГКЦ дуже влучно зазначив, що трава – наче шкіра землі. І ніхто з нас не має права її нищити, бо це – щонайменше безвідповідально. Тому священики закликають населення з любов’ю ставитися до світу, створеного Богом.

На останок розмови, людям нагадали про відповідальність за несанкціоноване спалювання сухостою. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 гривень).
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Цьогоріч премією ім. ...
Наступна новина: Школярі Житомирщини ...

КОМЕНТАРІ