Даний проект відбувається за сприяння Фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) та спільно з Управлінням ДСНС в області та івано-франківським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державного підприємства, установ і організацій.
Консультаційні семінари триватимуть чотири дні – з 23 по 26 березня та охоплять майже половину районів Прикарпаття, його учасники побувають у населених пунктах, в яких вже створені чи планується створення місцевих пожежних команд та де завдяки ініціативі місцевих мешканців, сформовані чи формуються добровільні пожежні дружини. Як правило, це віддалені від районних центрів населені пункти і створення місцевої пожежної охорони на місцях, як наголошують працівники Управління ДСНС в області, дає можливість вирішити актуальну проблему протипожежного захисту віддалених населених пунктів. Адже 70 відсотків від загальної кількості пожеж трапляються саме у сільській місцевості, і віддаленість деяких населених пунктів до державних пожежних частин сягає сорока кілометрів, що не дає можливості пожежним автомобілям вчасно прибути до місця пожежі.
У ході зустрічі, в яких учасники семінару зустрічаються з представниками органів районної влади та місцевого самоврядування, членами місцевих пожежних команд та добровільних пожежних дружин, відбувається активний діалог та обмін думками, обговорюються проблемні питання та ідеї та напрацювання на майбутнє. Першими вони завітали до села Спас Коломийського району, де їх привітно зустріли керівники району та села, а члени команди дружин юних пожежних організували концертну програму, також побували в селі Кобаки Косівського району. Наступного дня дорога пролягла на Тлумаччину– в село Олеша та на Городенківщину– в село Виноград і в село Завалля Снятинського району.
Досвідом створення та роботи добровільних пожежних формувань у населених пунктах Німеччини діляться референти Фонду Ганса Зайделя доктор Юрген Вальхсхьофер та Вальтер Шваб. Адже - і це добре відомо фахівцям - у Європі добровільними формуваннями ліквідовується від 30 до 40 відсотків пожеж на початковій стадії.
Принцип організації діяльності місцевої пожежної охорони схожий до державної пожежної охорони, але фінансування здійснюється за рахунок органів місцевого самоврядування. Завдяки органам виконавчої влади, небайдужим головам сільських і селищних рад в області, незважаючи на економічні труднощі, вдалося створити 24 місцеві пожежні команди, які надають суттєву допомогу професійним рятувальникам у гасінні пожеж, а добровільних пожежних дружин близько 200. І ці цифрі, безперечно, будуть зростати.
Варто наголосити, що в останні роки керівництво держави та Державна служба України з надзвичайних ситуацій приділяє велику увагу розвитку добровільної пожежної охорони. Так, відповідні норми внесені в Кодекс цивільного захисту, який почав діяти з 1 липня 2013 року, прийнято також декілька підзаконних актів. При розробленні цих документів вже враховувалися європейські стандарти та досвід іноземних держав. Добровільні пожежні формування зможуть підвищити рівень пожежної безпеки віддалених сільських населених пунктів, а для Івано-Франківщини з її гірським рельєфом це дуже актуально.
Схожі заходи на Прикарпатті будуть проводитися й надалі, а зараз найважливіше завдання всіх ініціаторів цієї актуальної ідеї – адаптувати німецький досвід створення добровільних пожежних формувань до сучасних українських реалій.
Управління ДСНС в області
Відео
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Троє людей постраждали в ...
Наступна новина: Любомир Гузар: Для ...