Актрисі театру Наталії Лемішці присвоєно почесне звання - «Народна артистка України»

Актрисі театру Наталії Лемішці присвоєно почесне звання - «Народна артистка України»

30.03.15 11:01 0 344
Посвідчення «Народна артистка України» актрисі Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Наталії Лемішці вручив виконувач обов'язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак 27 березня. У цей день усі театральні діячі відзначають професійне свято.

Своїм глядачам актори Тернопільського драматичного театру підготували подарунок – 27 березня відбулась прем'єра музичної комедії за однойменною оперетою Й.Штрауса «Летюча миша» від режисера-постановника В'ячеслава Жили.

«Дякую глядачам за те, що ви цінуєте мистецтво та нашу працю, - зазначив режисер драматичного театру Олег Мосійчук. – Театр є своєрідним дзеркальним відображенням життя в суспільстві. Це мистецтво має здатність єднати глядачів. У теперішній час для нас це, як ніколи, актуально».

Після перегляду вистави артистів театру нагородили почесними грамотами від Тернопільської обласної державної адміністрації. Наталії Лемішці вручили посвідчення «Народна артистка України». Це звання присвоєно Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі і професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

« ми відзначаємо свято майстрів театрального мистецтва. А також тих глядачів, яких об'єднує любов до прекрасного, - зазначив Іван Крисак. – Цього року цей день є особливим для жителів Тернопільщини, адже виповнюється 100-річчя з часу створення «Тернопільських театральних вечорів» - першого театру в Тернополі. Ці традиції мистецтва продовжуються дотепер. На сцені нашого театру з успіхом проходять вистави класичного репертуару, сміливо експериментує молодь, твориться змістовний самобутній сучасний театр. Ми це спостерігали протягом перегляду вистави «Летюча миша», коли на дві години поринули у світ прекрасного. Дякую працівникам театру, що подарували глядачам половину свого щастя у ваш святковий день. Вітаю усіх, хто долучається до цього високого мистецтва та бажаю здоров'я, натхнення, нових театральних експериментів і найголовніше – любові та визначання глядачів!»

Довідково:

Наталія Лемішка народилась 25 лютого 1962 року в с. Наконечне Яворівського району Львівської області. Українська співачка (колоратурне сопрано). Народна артистка України (2015).

Закінчила музичне училище в м. Дрогобич Львівської області та Київську консерваторію.

Від 1989 року – артистка Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

У 2002 році, за особисті заслуги перед Українською державою удостоєна звання – «Заслужена артистка України».

Виконує партії:

- Оксана («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського),

- Розалінда («Летюча Миша) Йоганна Штрауса),

- Ксеня («Гуцулка Ксеня» Ярослава Штрауса).

Її репертуар складають шедеври світової та вітчизняної вокальної музики, а саме:

- Арії з опер Джузеппе Верді, Гаестано Доніцетті, Джакомо Пуччіні, Михайла Глінки, Миколи Римського-Корсакова;

- Романси Миколи Лисенка, Марка Кропивницького, Кирила Стеценка, Анатолія Кос-Анатольського, Франца Шуберта та інших;

- українські народні пісні.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ