Тернопілля: сільськогосподарські підприємства області забезпечені необхідними ресурсами для проведення весняно-польових робіт

Тернопілля: сільськогосподарські підприємства області забезпечені необхідними ресурсами для проведення весняно-польових робіт

09.04.15 17:35 0 676
Для проведення запланованого комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарські підприємства забезпечені необхідними матеріально-технічними ресурсами. Про це повідомив директор департаменту агропромислового комплексу Тернопільської облдержадміністрації Олег Напора під час засідання колегії облдержадміністрації 8 квітня.

«В області проводиться робота щодо закупівлі матеріально-технічних ресурсів та насіння для проведення комплексу весняно-польових робіт. Всіма категоріями господарств засипано 36,6 тис. тонн насіння ярих зернових культур без кукурудзи або 111,2 % до потреби. У повному обсязі забезпечені насінням ярих зернових культур сільгосппідприємства 9 районів області», - зазначив він.

Для забезпечення високої урожайності сільськогосподарських культур проводиться закупівля мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

«На закуплено 40,6 тис. тонн діючої речовини міндобрив, що становить 93% до потреби, - продовжив Олег Напора. - У повному об'ємі забезпечені міндобривами сільгосппідприємства Бережанського, Бучацького, Заліщицького, Збаразького, Зборівського, Кременецького та Теребовлянського районів. Потреба у засобах захисту рослин на весняно–літній період 2015 року складає 1114 тонн. В повному об'ємі забезпечені пестицидами сільгосппідприємства Бережанського та Шумського районів. Для підготовки насіння ярих зернових культур придбано 26,6 тонни протруйників або 101 відсоток до потреби. Відповідно моніторингу, мінеральні добрива та засоби захисту рослин є в повному обсязі на складах фірм–постачальників».

Для проведення комплексу весняно-польових робіт в оптимальні терміни сільськогосподарські товаровиробники області мають у своєму розпорядженні більше 13,7 тисяч одиниць ґрунтообробної техніки. Окрім того, у фермерських господарствах, промислових підприємствах, організаціях та індивідуальних власників нараховується більше 11,2 тисяч тракторів і значна кількість ґрунтообробної та посівної техніки, яка може бути залучена для проведення комплексу весняних робіт.

«Станом на 31 березня поточного року готовність сільськогосподарської техніки становить 98-99 %. Належна робота з підготовки техніки проведена в господарствах Чортківського, Теребовлянського, Підволочиського та Кременецького районів Тернопільської області, в яких рівень готовності становить 99 - 100 %», - додав Олег Напора.

На сьогоднішній день сільгосптоваровиробниками області заготовлено 10,3 тис. тонн дизпалива та 2,2 тис. тонн бензину, що становить 87 – 93 % до потреби. Одні з кращих районів по забезпеченості паливо-мастильними матеріалами є Чортківський, Теребовлянський райони Тернопільської області. На базах нафтотрейдерів, що працюють на Тернопільщині, є в наявності достатня кількість паливо-мастильних матеріалів для проведення комплексу весняно-польових.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проводиться постійний моніторинг забезпеченості підприємств матеріально-технічними ресурсами, а також надається інформація керівникам на місцях щодо цінової ситуації. Як зазначив перший заступник голови ОДА Іван Крисак, головам РДА потрібно оперативно доносити дану інформацію до аграріїв, адже ми працюємо в особливих умовах і маємо шукати новий формат роботи.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку сімей учасників ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ