У Тернополі відбулася перша регіональна науково-практична конференція «Живімо за Українською Хартією вільної людини!»

У Тернополі відбулася перша регіональна науково-практична конференція «Живімо за Українською Хартією вільної людини!»

16.04.15 08:49 0 774
З метою формування цілісного системного бачення основ цінностей відкритого суспільства для формування особистості громадянина України 15 квітня в Українській гімназії ім. І.Франка відбулася перша регіональна науково-практична конференція «Живімо за Українською Хартією вільної людини!» . Участь у ній взяв заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, представники підрозділів освіти міста, директори та заступники директорів шкіл з виховної роботи, методисти, вчителі міста та області, священники, громадські діячі, науковці.

Розпочали конференцію зі спільної молитви. Далі з вітальними словами до організаторів звернулися почесні гості.

За словами Леоніда Бицюра, сьогоднішній захід - це один з етапів впровадження програми на рівні міста та області.

«Я дякую освітянам, які долучились до втілення ідей «Української Хартії вільної людини» у навчальний процес, - зазначив він. –Таким чином ми сприяємо усвідомленню студентами важливості таких понять, як свобода особистості та її самореалізація, повага до рідного краю, ствердження європейської християнської культури життя. Ці принципи є базовими для дієвого, творчого розвитку власного майбутнього та майбутнього держави загалом».

Одним із найголовніших завдань освітнього процесу є виховання свідомих громадян, які не боятимуться відповідальності брати особисту долю та долю країни у власні руки, додав співавтор «Української Хартії вільної людини», проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

«Хартія була написана до початку Майдану, під час революційних подій я усвідомлював, що можу гордитись її змістом, - зауважив він. - Цінності, закладені в Хартії, актуальні і до адже вони пропагують найважливіші чесноти для молодого покоління. Насамперед, це відповідальність, моральні та духовні цінності, наполегливість, самостійність мислення, патріотизм та любов до свого народу і до Батьківщини. Таке виховання призведе до формування спільноти відповідальних громадян, які відроджуватимуть нашу державу. Ми не повинні боятися змін в жодній сфері діяльності – починаючи від власних проектів і закінчуючи зміною формату управління державою».

Далі робота продовжилася в секціях. Зокрема, обговорили систематизацію виховничих засад для формування особистості громадян у період сучасного Відродження Української нації через призму Української Хартії вільної людини, а також обмінялися досвідом з популяризації та застосуванні Української Хартії вільної людини для формування українця – громадянина і побудови успішної громади села, селища та міста.

В рамках зазначеного, відбулася презентація проектів магістрантів -переможців Конкурсу проектів розвитку громади і міста -2015.

Відтак, кращими стали студенти філологічного факультету Уляна Майданюк та Степан Прийдун із проектом «Сильніший, ніж зброя»,що передбачає створення Школи активних громадян. Також перемогу здобули студенти історичного факультету Руслан Куцик та Олена Било, котрі презентували проект «Я-Українець. Оце і вся моя біографія».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Степан Барна: «Зміцнення ...
Наступна новина: Леонід Бицюра: «Система ...

КОМЕНТАРІ