На Тернопіллі майже 130 тисяч людських грошей за два дні видурили телефонні шахраї

На Тернопіллі майже 130 тисяч людських грошей за два дні видурили телефонні шахраї

17.04.15 15:29 0 575
Тернополян знову масово атакують телефонні шахраї. За два дні від пройдисвітів потерпіли троє пенсіонерок. Сума втраченого становить майже 130 тисяч гривень.

В усіх випадках в основу сценарію пройдисвітів лягла вигадана історія про дорожньо-транспортну пригоду, в якій начебто або потерпіли, або винуваті діти чи онуки пенсіонерок. Лиходії телефонували і вимагали за «визволення» рідних з міліції різні суми грошей. У 70-річної тернополянки видурили 110 тисяч гривень, у 71-річної мешканки обласного центру забрали три тисячі гривень та золоті прикраси на майже тринадцять тисяч, тисячу чотириста гривень віддала пройдисвітам ще одна 70-річна бабуся.

Дивно, але жодна з жертв перед тим, як віддати лиходіям гроші чи перерахувати їх на вказаний зловмисниками картковий номер, не зв'язалася з тим, за кого платила. Більше того, не зателефонувала до міліції і не уточнила, чи справді її син, онук скоїв дорожню пригоду. А таку інформацію можна довідатися, набравши або номер чергової частини, або 102.

Можна зрозуміти почуття рідних, котрі від отриманої звістки про нещастя не знаходять собі місця і не здатні адекватно оцінити ситуацію. Проте міліціонери закликають: не приймайте поспішних рішень, навіть якщо той, хто вам телефонує наполягає на негайній сплаті. Першим вашим кроком має стати телефонний дзвінок тому, хто начебто потребує вашої допомоги. Телефонуйте йому на номер його(!) телефону, а не на інший. Немає зв'язку, чи абонент не відповідає – наберіть когось з його близьких – дружину, дітей, найближчих друзів. З ними не можете зв'язатися – наберіть 102. Обов'язково в деталях повідомте те, що знаєте, і вам обов'язково нададуть інформацію, чи став ваш родич учасником ДТП.

Дуже часто буває так, що зловмисник, який вам телефонує, наказує не класти слухавку. Така вимога - перша ознака обману. Але якщо ви у стані стресу прикипіли до телефонного апарата і боїтеся, що якийсь ваш неправильний вчинок принесе шкоду рідній людині, спробуйте запитати дозвонювача, як звати вашого родича, його прізвище, описати його зовнішність, відповісти на запитання особистого характеру.

Психологи радять у подібних ситуаціях використовувати ще одну маленьку хитрість. Домовтеся з рідними, що у випадку, коли вам чи їм потрібна допомога, вживати якісь певні фрази чи слова, так званий «пароль». Хай це нагадує дитячу гру, але це діє.

Насамкінець, звернення до молодих людей - розкажіть своїм батькам, бабусям, дідусям про такий вид шахрайства. Застережіть їх не довіряти телефонним незнайомцям, обов'язково перевіряти інформацію і у жодному разі не перераховувати та не віддавати гроші невідомим людям.

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі об’єкти ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ