Вінницька облдержадміністрація стала орендодавцем водних об’єктів (+фото)

Вінницька облдержадміністрація стала орендодавцем водних об’єктів (+фото)

21.04.15 09:23 0 406
Як повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Володимир Крисько під час щотижневої наради, у 2013 році до ст.51 Водного Кодексу України були внесені поправки, які визначили нового орендодавця водних об'єктів. Так, за межами населених пунктів такими орендодавцями стали обласні державні адміністрації.

У зв'язку з цим в області розпочалась робота з укладання договорів оренди водних об'єктів, поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду та надання в оренду земельних ділянок водного фонду із водним об'єктом на умовах аукціону.

Розпорядженням голови облдержадміністрації №427 від 07.10.2013 р. відповідальним виконавцем робіт визначено департамент екології та природних ресурсів.

Було прийняте рішення провести інвентаризацію водних об'єктів. Таким чином за кілька місяців 2014 року вдалося зібрати більш достовірну інформацію щодо кількості та площ ставків, власників гідроспоруд та наявності документів, що дають право на оренду.

Так, виявлено набагато більшу кількість ставків, ніж перебували на обліку до цього часу. Найбільша різниця у Вінницькому (84 додатково виявлені), Немирівському (59) та Козятинському (49) районах. Немає на сьогоднішній день різниці у цих показниках лише у Чечельницькому районі. Загалом було виявлено 451 раніше не облікованих ставків. загальна їх кількість становить 5288 (без водосховищ та технологічних водойм). Окрім кількості ставків було перевірено наявність документації, що дає право на оренду водойми.

«Треба зауважити, що до цього часу договори оренди земельних ділянок та договори оренди водних об'єктів укладались окремо. Орендар, як правило, укладав лише один договір на оренду землі без оформлення права оренди водного об'єкту. Дуже незначна кількість випадків, коли на один об'єкт укладено обидва види договорів. Також далеко не всі орендарі оформили дозвіл на спец водокористування», - відмітив Володимир Крисько.

В ході доповіді директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації за допомогою діаграми представив присутнім співвідношення договорів оренди земельних ділянок водного фонду, договорів оренди водних об'єктів, а також дозволів на спецводокористування. Так, в Ямпільському, Томашпільському, Тульчинському районах не оформлено жодного дозволу на спецводокористування. У Томашпільському районі також не укладено жодного договору на оренду водного об'єкту, договори укладені лише на оренду земельної ділянки.

Після згаданих поправок до ст.51 Водного Кодексу та затвердження Постановою Кабінету Міністрів України форми Типового договору право на оренду оформлюється єдиним договором – договором оренди водного об'єкту (включає в себе земельну ділянку та водний об'єкт).

« наша діяльність спрямована на те, щоб показники вийшли на один рівень. Тобто, щоб на кожний водний об'єкт, що знаходиться в оренді, був оформлений повний пакет документів», - зазначив Володимир Крисько.

Він відмітив, що виконання цієї роботи сприятиме виведенню із "тіні" рибогосподарського виробництва на орендованих водоймах, створенню прозорих умов для ведення рибогосподарської діяльності, створенню підґрунтя для наповнення місцевих бюджетів, забезпеченню екологічної складової при експлуатації водних об'єктів, в даному випадку – рибогосподарської діяльності, а також забезпеченню громадянам реалізації їх права на загальне водокористування.

Такий підхід сприятиме реалізації схваленої Президентом України Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", якою визначено: забезпечити зростання економіки екологічно невиснажливим способом та створити сприятливі умови для ведення господарської діяльності. А також особливу увагу приділити доступу до якісної питної води та харчових продуктів (безпека життя людини).

Коментуючи вищезазначене голова облдержадміністрації Валерій Коровій наголосив на децентралізації питання водних об'єктів та передачі повноважень на місця. За його словами, це дасть можливість врегулювати ситуацію з налагодження ефективного механізму надання в оренду водних об'єктів Вінниччини, адже хто як не керівник, що працює на місці має повну інформацію щодо особливостей місцевості і виходячи з цього краще розуміє, які потреби є у вирішенні вищезазначеного питання.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ