Дослідження: Через поодинокі випадки складається негативне враження про дискусії у соцмережах

Дослідження: Через поодинокі випадки складається негативне враження про дискусії у соцмережах

22.04.15 10:20 0 362
Негативне враження про взаємодію у соціальних мережах часто базується на поодиноких, маргінальних випадках.

Такого висновку дійшли учені з данського Університету Роскілле, що в Копенгагені, пише European Journalism Observatory.

Науковці дослідили регулярні онлайн-дебати протягом одного тижня і виявили, що переважно інтернет дискусії є нейтральними і не становлять небезпеки.

Дослідження «Залучення громадськості у виробництво новин через коментарі у Фейсбуці» (Agency and Civic Involvement in News Production via Facebook Commentary) базувалося на контент-аналізі. Вчені проаналізували 149 повідомлень з семи фейсбук-сторінок данських онлайн-газет, а також 3800 коментарів під ними. Щоби уникнути модерації повідомлень, дані були зібрані максимально швидко, у режимі реального часу.

Серед 149 постів, найбільш популярними були нейтральні думки (49%), якими супроводжувався лінк на матеріал видання. Другим за популярністю був пост-запитання (30%). Як зазначають експерти, обидві стратегії позитивно впливають на залучення користувачів до обговорення, однак запитання переважно викликають ширшу дискусію.

Дослідники, за результатами роботи, зробили такий головний висновок: у Данії інтернет-дебати є нейтральними. Більшість коментарів (73%) не були чітко позитивно чи негативно забарвленими. Принизливими були тільки 21% з них, схвальними – 6%.

В ході дослідження не аналізували зміст дебатів, а лише кількісні показники. Однак встановлено, що дискусії не були беззмістовними. У 82% випадків коментарі стосувались теми обговорення. У 68% випадків користувачі висловлювали свою думку.

Попри пересторогу медійників про те, що соцмережі можуть перейняти основні функції журналістики, автори дослідження дійшли висновку, що інтернет-дебати не загрожують наявним медіа.

Лише 5% аналізованих коментарів пропонували нову точку зору і тільки 11% коментарів мали антиурядову спрямованість. Тобто в контексті впливів на громадськість, онлайн-дебати ще не стали надто потужними, зазначають автори, пише mediasapiens.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинська область: ...
Наступна новина: У Тернополі вшанували ...

КОМЕНТАРІ