На Вінниччині відбувся фестиваль ромської культури «З Богом,цигани!» (+фото)

На Вінниччині відбувся фестиваль ромської культури «З Богом,цигани!» (+фото)

23.04.15 09:48 0 406
За ініціативи ромської спільноти для бійців Національної гвардії України в/ч 3028 та ромської громади, у Калинівському районному будинку культури відбувся обласний фестиваль ромської культури «Девлеса, ромале!» («З Богом, цигани!»).

Організаторами фестивалю виступили управління культури і туризму облдержадміністрації, управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, обласний центр народної творчості, відділ культури і туризму Калинівської райдержадміністрації та ромські товариства Вінниччини.

З привітанням до Міжнародного дня ромів та побажаннями миру, злагоди і реалізації творчих здобутків ромським аматорським колективам художньої самодіяльності, виступили начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Марія Скрипник та начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький.

Про своїх талановитих ромів на Калинівській землі та великий внесок і творчий потенціал ромської громади в українську культуру розповіли голова Калинівської райдержадміністрації Гаврилюк В.С. та голова Калинівської районної ради Браніцький Ю.О.

Концертна програма розпочалась хвилиною мовчання пам'яті всіх загиблих у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України та музичною композицією «Молитва-сповідь» у виконанні сімейного ромського дуету.

Перед глядачами виступили аматорські творчі колективи ромських національно-культурних товариств: народний родинний циганський ансамбль пісні і танцю «Ягорі» Іванівського СБК Калинівського району, циганський шоу-театр «Андо Шатро» сім'ї Сенченків, народний циганський ансамбль пісні і танцю «Братство» Вінницької обласної громадської організації «Чачуно алав», ансамбль східного та індійського танцю «Наргіз» - м. Гнівань Тиврівського району, народний хореографічний колектив «Дружба» - Вінницького Національного медичного університету ім. М.Пирогова, дует індійського танцю сім'ї Журавльових «Сур-Сангам» та народний ансамбль танцю «Намисто» Тульчинського училища культури.

Фестиваль пройшов на високому рівні, де глядачі мали можливість пізнати колорит і неповторну красу циганських пісень і танців.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ