На відкритті Книжкового Арсеналу покажуть новий відреставрований фільм Довженка

На відкритті Книжкового Арсеналу покажуть новий відреставрований фільм Довженка

23.04.15 12:40 0 328
22 квітня, на відкритті V Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбудеться показ відреставрованої копії класичного фільму Олександра Довженка «Арсенал» у супроводі живої музики у виконанні британського мультиінструменталіста Гая Бартелла.

Драматичну революційну історію покажуть у рамках циклу кінематографічних перформансів «Коло Дзиґи». Показ організовано Національним Центром Олександра Довженка та Британською радою в Україні.

«Тон саундтреку місцями енергійний і хаотичний, в інших моментах – він похоронний, щоб найкращим чином передати загублену, мінливу та трагічну природу громадянської війни. У музичному супроводі використано кілька стандартних інструментів, таких як струнні інструменти, гітара, барабани, але для запису багатьох звуків я використовував гонги, цимбали, дзвіночки, фортепіано, листи металу, навіть гільзи. Я це робив, щоб викликати атмосферу «металевого» страху та віддати честь і шану класичній дихотомії людина-машина, яка поширена в багатьох ранніх радянських фільмах», – розповів Cultprostir Гай Бартелл.

«Арсенал» Довженка – один із найвизначніших фільмів українського кіноавангарду. Ми давно планували показати його в певному історико-тематичному обрамленні, яке утворюють впізнавані київські топоси, у фільмі зображені Софійська площа та Собор, завод «Арсенал», Андріївський узвіз, Володимирська вулиця (колишній готель «Лейпціг»). Можливість показати фільм в стінах старого Арсеналу, приваблювала самою тотожністю назв і близькістю до історичного заводу. Музику до фільму написав британський електронщик Гай Бартелл, який вже має досвід роботи з радянським і українським кіноавангардом», – розповів директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.

Він зазначив, що кілька років тому Британський кіноіснтитут (British Film Institute) замовив Гаю створення музики до відновленої версії фільму «Турксиб», знятого 1929 року на технологічній базі Ялтинської кіностудії. Це поворотний фільм для всієї британської кінодокументалістики. 2012 року Гай Бартел в складі своєї групи Bronnt Industries Kapital представив фільм з новим музичним супроводом спершу в Одесі на фестивалі «Німі ночі», а згодом і в рамках проекту «Коло Дзиґи» в Києві на замовлення Довженко-Центру.

На його думку робота Гая з «Турксибом» – одна з найкращих в усьому проекті «Коло Дзиґи», який триває вже понад три роки. У його рамках було показано вже дев’ять шедеврів українського кіноавангарду, деякі з яких, такі як «Хліб», українська рання анімація («Мультагітпроп»), «Навесні» були нами заново перевідкриті й вперше показані після більш як 80-літнього забуття.

«Коло Дзиґи. Арсенал», гадаю, останній показ циклу «Коло Дзиґи». Це десятий наш проект. Впродовж його існування нам, сподіваюся, вдалося привернуту увагу української публіки до українського кіноавангарду, одного з найпотужніших в Європі 1920-х років. Місію проекту можна вважати завершеною. Звісно, ми надалі робитимемо репліки вдалих «Кіл Дзиґи», таких як феноменально успішні покази «Землі» в супроводі «ДахаБраха», «Хліба» з музикою Port Mone, «Навесні» в супроводі Олександра Кохановського та «Одинадцятого» в музичному оформленні Антона Байбакова, але нові фільми більше не будуть включатись в проект: ці реалізовані нами десять стануть своєрідним новим каноном українського кіноавангарду», – розповів Іван Козленко.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: На Луганщині житомирські ...

КОМЕНТАРІ