У Тернопільській ОДА обговорили,як налагодити роботу загонів оборони

У Тернопільській ОДА обговорили,як налагодити роботу загонів оборони

23.04.15 13:54 0 381
«Взаємодія та координація роботи організацій громадянського суспільства з питань формування цілісної системи безпеки області», - такою була тема зустрічі керівництва обласної державної адміністрації з представниками громадських та ветеранських організацій Тернопільщини. Зустріч відбулася 22 квітня у Тернопільській облдержадміністрації.

У рамках зустрічі обговорили питання основних напрямків роботи системи безпеки області, правової основи функціонування системи безпеки області, формування відповідальної спільної позиції громадської думки щодо питань безпеки, політико-правові проблеми протидії антиукраїнській інфрмаційній війні у контексті територіальної безпеки та багато інших.

Звертаючись до присутніх, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що потрібно змінювати підходи до виконання планів мобілізації. І важливу роль в цьому процесі відіграють представники громадських організацій області.

«Наше завдання - не просто змусити піти в зону АТО певну кількість людей, - наголосив Степан Барна. – Адже, як показує практика, такі методи не дають позитивних результатів. Також ви бачите, як працюють медкомісії на місцях. Були випадки, коли за цілий день роботи всі були визнані непридатними до військової служби. Тому зараз наше спільне завдання – і органів виконавчої влади, і місцевого самоврядування, і військових комісаріатів, і громадських активістів, - забезпечити прозорий та чесний процес відбору призовників».

За словами Степана Барни, на Тернопільщині триває формування загонів оборони. Їх учасники не будуть відправлені у зону військових дій, їх основне завдання – охорона об'єктів та забезпечення правопорядку на місцях.

Саме участь у таких загонах допоможе мешканцям краю адаптуватися до особливостей служби у війську та отримати потрібні вміння та навики, переконаний заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра.

«У кожного з вас є досвід роботи з людьми в особливий період, треба пояснювати людям що війна не тільки у зоні АТО, війна на всій території держави, - звернувся Леонід Олексійович до присутніх. – Є певні прояви, зокрема виявляються групи з вибухівкою, люди зі зброєю та багато іншого. Ми не знаємо скільки триватимуть військові дії, але, як бачимо, цей процес затягується. Тому велика кількість мешканців нашої області буде мобілізована – або зараз, або пізніше. А участь у загонах оборони – це можливість підготуватися – і морально, і психологічно»

За словами Леоніда Олексійовича, уже розроблено вишколи для загонів оборони.

«Наше завдання – залучити до участі у вишколах та вишкільних таборах якомога більше учасників, - наголосив Леонід Олексійович. – Ми відпрацювали формат, згідно з яким готові навчати близько 100 чоловік в день. Заняття триватимуть 5 днів в тиждень: з дні бойова підготовка, 1 день домедична підготовка і 1 день відпрацювання на полігоні».

Відтак представники громадських формувань краю спільно з представниками влади обговорили проблеми, з якими стикаються на місцях. Серед основних – правовий статус членів загонів оборони.

«На жаль, зараз і керівники загонів оборони практично незахищені у правовому полі, - зазначив голова Тернопільської обласної асоціації громадських формувань «Охорона порядку», заступник Асоціації ветеранської організації обласного управління внутрішніх справ Володимир Воронін. – А це означає, що вони не будуть забезпечені медичними і соціальними правовими гарантіями і це багатьох відлякує . Навіть керівники загонів оборони не мають правового статусу , не можуть отримати посвідчень, не можуть сформувати матеріально-технічну базу, надавати юридичну допомогу. А тому, щоб вирішити це питанням в правовому полі, підготовлено проекти нормативних документів щодо залучення бійців загонів оборони до виконання своїх обов`зків через громадські формування охорони громадського порядку, які мають вагомий соціальний, правовий та інший захист. Згідно з чинним законодавством, також передбачено через органи місцевої влади і місцевого самоврядування можливість створення відповідної матеріально-технічної бази та фінансувати поточні витрат статутної діяльності з охорони громадського порядку, боротьби із злочинністю та захисту громадян".

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ