Так, пропонується стимулювання широкого спектру енергоефективних заходів у житлових будівлях, зокрема: утеплення фасадів, горищ та фундаментів; модернізація систем освітлення; встановлення енергозберігаючих склопакетів; встановлення засобів обліку теплової енергії та води; облаштування індивідуальних теплових пунктів; встановлення теплових насосів; встановлення сонячних колекторів; заміна радіаторів опалення тощо.
До цієї програми долучено 3 банки - «Ощадбанк», «Укргазбанк» та «Укрексімбанк». Механізм передбачає відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за трьома напрямками у наступних розмірах.
Перший напрям - діючий механізм заміни газових котлів. Держава компенсує 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн.
По Вінницької області механізмом пільгового кредитування на встановлення твердопаливних котлів скористалися 108 домогосподарств на суму 1 573,71 тис. грн. Ще 36 домогосподарств отримали кредити в ПАТ "Ощадбанк" на утеплення власних домів на суму 654 тис. грн.
Другий напрям - кредитування фізичних осіб для впровадження заходів у одноквартирних будинках та квартирах багатоквартирних будинків. Держава компенсує 30% тіла кредиту, але не більше 10 тис. грн.
Третій напрям – розрахований на ОСББ та житлово-будівельні кооперативи для впровадження заходів у багатоквартирних будинках. Державна компенсація становить 40% від суми кредиту.
Уряд чекає від парламенту прийняття закону про спільну власність, який дозволить долучити до цієї програми не лише будинки, де створено ОСББ та ЖБК, а й решту, де мешканці будуть обирати собі управителя, який буде уповноважений залучати відповідні кошти.
Передбачені Урядом 343 млн. грн. на цю програму будуть розподілені за трьома напрямками: 47,6 млн. грн. – на компенсацію придбання «негазових» котлів, 198 млн. грн. – на компенсацію коштів на утеплення індивідуальних будинків, зокрема, придбання матеріалів на покрівлю, вікна, утеплення стін та приладів обліку теплової енергії, 97,9 млн. грн. – на компенсацію придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ.\
Реалізація запропонованого механізму надасть можливість: державі – на кожну гривню, інвестовану з державного бюджету на енергоефективність житлового сектору, залучити 3,6 грн. приватних інвестицій;
- населенню - скоротити споживання енергетичних ресурсів в оселях до 50%.
У 2015 році фінансування заходів передбачається за рахунок залишків коштів, які надійшли від Європейського Союзу за Угодою про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії».
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Торік на Вінниччині завдяки ...
Наступна новина: У Рівненській області ...