У рамках зустрічі обговорили сучасну суспільно-політичну ситуацію в Україні та на Тернопільщині загалом, питання мобілізації, демобілізації, поселення внутрішньо переміщених осіб та багато інших питань.
Як зазначив спостерігач Лешек Коцік, моніторинг умов проживання переселенців з Криму та Східних областей України - основне завдання представників ОБСЄ. Вони перевіряють чи забезпечені прибулі усім необхідним та чи не порушують їх прав.
«На Тернопільщині проживає уже близько 2, 5 тисяч переселенців з окупованої території АР «Крим» та зони АТО, - зазначив Леонід Олексійович. – Загалом, ситуація в області стабільна, міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів між жителями краю та переселенцями не виникає. Всі внутрішньо переміщені особи забезпечені житлом, допомагаємо їм у пошуку роботи, влаштуванні дітей у садочки і школи, фахівці надають необхідну медичну та правову допомогу. До слова, недавно переїхали жити до Тернополя 30 вихованців Дружківської школи-інтернату для дітей з особливими потребами. Їх поселили у Петриківському обласному комунальному дитячому будинку-інтернаті».
Спостерігач також поцікавився процесами мобілізації та демобілізації на Тернопільщині.
«Ми розуміємо, що людям, які повертаються із зони АТО потрібна належна допомога і підтримка, - зауважив Леонід Олексійович. – Тому зараз працюємо над облаштуванням необхідних центрів реабілітації наших воїнів. На початку квітня на базі Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації відкрили відділення для лікування учасників АТО. Також на Тернопільщині діє Всеукраїнський Центр пошуку загиблих, поранених і зниклих безвісти воїнів АТО. Тут можна отримати необхідну правову допомогу».
В свою чергу, представник ОБСЄ Лешек Коцік наголосив, що вони відкриті до діалогу та співпраці. За його словами, європейським країнам небайдужа ситуація в нашій державі. Вони слідкують за подіями в Україні, зокрема і через звіти ОБСЄ.
Довідково: Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.
Мандат місії був продовжений на шість місяців з 21 вересня 2014 року. СMM – це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: В Житомирській області ...