Івано-Франківщина: ботулізм!

Івано-Франківщина: ботулізм!

29.04.15 08:12 0 634
27 квітня о 22:00 год. до Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні шпиталізовано 20-літнього мешканця села Чорнолізці Тисменицького району. Проведеними лабораторними дослідженнями встановлено остаточний діагноз захворювання – ботулізм. Стан хворого важкий.

Працівниками Богородчанського міжрайонного управління держсанепідемслужби України в Івано-Франківській області в осередку захворювання проводиться комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

Слід зазначити, випадки захворювання на ботулізм на Прикарпатті цьогоріч реєструються уже не вперше. Це дуже важке, смертельно небезпечне інфекційно-токсичне захворювання, що вражає нервову систему. Ботулізм виникає при попаданні в організм харчових продуктів, що містять мікроб - збудник інфекції. Особливо небезпечні консервовані вироби домашнього приготування, адже без доступу повітря мікроб ботулізму починає виробляти сильну отруту, набагато токсичнішу за отруту гримучої змії.

Найчастіше причиною хвороби є консервовані продукти домашнього приготування, особливо гриби. Збудником інфекції є мікроби - анаероби з групи клостродій. Вони містяться в кишечнику багатьох тварин і грунті, зберігаються там багато років. З грунту мікроб потрапляє в харчові продукти. Спори ботулізму витримують нагрівання до 100 градусів і переносять високі концентрації солі та оцтової кислоти.

Інфекція, потрапивши в кишечник людини, всмоктується в кров і спричиняє важке захворювання, яке може призвести до смерті. Ботулізм вражає нервову систему, в основному - спинний мозок. Згодом настає параліч м'язів, розвивається гостра дихальна недостатність. Хвороба розвивається вкрай швидко - протягом 2-24 годин. На щастя, від людини до людини інфекція не передається. До того ж отрута розсіюється по тарі ділянками, тому не всі люди, які вживали продукт у їжу з однієї і тієї ж банки, можу заразитися ботулізмом. А ось імунітет до ботулізму не виникає, цією хворобою можна захворіти повторно.

Профілактика полягає в ретельній термічній обробці продуктів харчування, строгому дотриманні санітарних норм приготування, зберігання та вживання їжі. Продукти, приготовані в домашніх умовах, не рекомендується закривати герметично. Зберігати домашні консерви треба при низьких температурах. Ніколи не купуйте консерви сумнівного виробництва або з роздутими кришками.

Управління ДСНС в області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Представники ...

КОМЕНТАРІ