Про це повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк під час засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулося 6 травня.
«Планові показники по доходах виконано на 125 відсотків, по районах, де планові показники зменшені у відповідності до фактичних надходжень аналогічного періоду минулого року, виконання склало: по Кременецькому та Теребовлянському районах – понад 150 відсотків, по Борщівському, Збаразькому та Тернопільському – понад 140 відсотків, - констатував Степан Скибиляк. - У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 66,7 млн гривень або 29,6 відсотка».
Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА, приріст досягнуто в основному за рахунок зарахування до загального фонду єдиного податку в сумі 42,1 млн гривень (у 2014 році зараховувався до спеціального фонду), податку на прибуток підприємств у розмірі 10 відсотків (12,1 млн гривень) та акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (24,4 млн гривень).
«Найбільшу питому вагу у власних доходах місцевих бюджетів складає податок та збір на доходи фізичних осіб – протягом січня-березня одержано 153 млн гривень (52,4 відсотка надходжень загального фонду). В порівнянні з показниками минулого року надходження цього податку зменшились на 29,2 млн гривень або на 16 відсотків (за рахунок зарахування 25 відсотків податку до державного бюджету)», - зауважив Степан Скибиляк.
Зменшились надходження податку та збору на доходи фізичних осіб по окремих підприємствах, зокрема КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” – 200,5 тис. гривень, ПАТ “Тернопільгаз” – 157,6 тис. гривень, філія “Управління магістральних газопроводів “Львівтрансгаз” – 149 тис. гривень, філія “Управління магістральних газопроводів “Черкаситрансгаз” – 54,8 тис. гривень. Плати за надання адміністративних послуг одержано 8,7 млн гривень (в 2,4 рази більше показника аналогічного періоду 2014 року), надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном – 2,4 млн гривень (приріст відносно 2014 року – 29,7 відсотка), рентної плати за користування надрами – 2,9 млн гривень.
«Заборгованість суб'єктів господарювання до місцевих бюджетів станом на 01.04.2015 складала 45,5 млн гривень та збільшилась до початку року на 2,5 млн гривень (5,8 %). Найбільший ріст допустили: м. Тернопіль – 1,8 млн гривень, Чортківський район – 0,9 млн гривень, - наголосив Степан Скибиляк. - У зв'язку із невиконанням 68 місцевими радами плану доходів недоодержано 0,8 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких бюджетів зменшилась на 91, недоодержана сума – на 8,3 млн гривень. Допустили збільшення недоодержаних сум Бережанський район на 264,3 тис. гривень (на 8 бюджетів); Монастириський – 40,4 тис. гривень (на 6) та Підгаєцький – 25,2 тис. гривень (на 4 бюджети)».
До загального фонду обласного бюджету надійшло власних доходів 49,8 млн гривень, виконання склало 116,3 відсотка (одержано понад план 7 млн гривень).
Податку та збору на доходи фізичних осіб мобілізовано 30,6 млн гривень (112,9 %), надходження відносно аналогічного періоду минулого року зменшились на 14,9 млн гривень (32,8 %) (за рахунок зарахування 10 відсотків податку до державного бюджету). У структурі доходів загального фонду питома вага даного платежу становить 61,4 відсотка.
Податку на прибуток підприємств отримано 12,4 млн гривень, що на 11,9 млн гривень перевищує надходження аналогічного періоду минулого року (за рахунок зарахування 10 відсотків податку на прибуток приватних підприємств), плати за надання адміністративних послуг – 3,6 млн гривень (відповідає рівню надходжень І кварталу 2014 року), рентних плат за спеціальне використання природних ресурсів – 2 млн гривень (на 0,3 млн гривень більше відповідного періоду минулого року).
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив на тому, що виконання місцевих бюджетів залежить в тому числі від співпраці усіх гілок влади, громадських організацій, а також значною мірою від розвитку підприємницької діяльності на теренах області.
«Обласна державна адміністрація буде всіляко сприяти кожному представнику бізнесу, який захоче працювати в Тернопільській області. Я вважаю, що для вирішення питань підприємницького характеру в першу чергу має бути налагоджена відкрита підтримка з боку департаменту економіки . Крім цього, важливою є комплексна співпраця з Тернопільською обласною радою. Власне, лише спільними зусиллями ми зможемо досягнути поставленої мети. Це є принципова позиція для нас зараз і стане визначальним критерієм в напрямку вирішення проблем бізнесу на території області», - зазначив очільник області.
Довідково:
Загальний ресурс загального фонду місцевих бюджетів області у 2015 році становить 5,7 млрд гривень, тобто на 592,8 млн гривень більше, ніж у 2014 році, без врахування соціальних субвенцій ресурс складає 4 млрд гривень, що на 410,9 млн гривень більше, ніж у 2014 році. Ресурс міського бюджету міста Тернополя без врахування соціальних субвенцій на 2015 рік склав 744,5 млн гривень, тобто збільшився на 237,2 млн гривень у порівнянні із 2014 роком.
Внесеними змінами до Податкового кодексу України в 2015 році збільшаться надходження податку на доходи фізичних осіб за рахунок оподаткування пенсій, пасивних доходів, дивідендів.
Крім того, із спеціального фонду до загального фонду місцевих бюджетів передано єдиний податок, екологічний податок і податок на майно.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінничині з 15 травня ...
Наступна новина: Житомирщина: співпадання по ...