Кримські татари хочуть призупинити ухвалення в Криму закону про освіту

Кримські татари хочуть призупинити ухвалення в Криму закону про освіту

14.05.15 17:53 0 594
Національний рух кримських татар ухвалив чергове звернення до керівництва Російської Федерації, зокрема, до Володимира Путіна, в якому просить не допустити ухвалення 20 травня Держрадою Криму в першому читанні законопроекту «про освіту». Кримські татари

У зверненні йдеться, що проект не встановлює і не враховує рівноправний статус кримськотатарської, російської, української мов як державних мов Республіки Крим, відтак, порушує статтю 10 Конституції Республіки Крим. У Національному русі кримських татар вважають, що документ порушує і Конституцію Російської Федерації, яка говорить, що «в Республіці мають право встановлювати свої державні мови. В органах державної влади, органах місцевого самоврядування, державних установах республік вони вживаються поряд із державною мовою Російської Федерації», повідомляє Крим.Реалії.

«Через те що в Конституції Республіки Крим (ст. 10) декларується три державні мови – кримськотатарська, російська, українська, то в державних установах Республіки Крим, у тому числі й освітніх організаціях (установах) навчання в 1-11 класах, гарантовано має здійснюватися державними – кримськотатарською, російською, українською мовами», – йдеться у зверненні.

Автори вказують на те, що одна зі статей згаданого проекту закону «позбавляє кримських татар і українців у Криму конституційного права на вільний вибір мови спілкування, виховання, навчання і творчості». «На наше глибоке переконання, положення цього проекту, в тому числі і статтю 11 (мова освіти) необхідно привести у повну відповідність до Конституції Російської Федерації, Конституції Республіки Крим, норм законодавства Російської Федерації і регіональних особливостей функціонування системи освіти в Республіці Крим», – зазначають автори звернення.

Раніше Національний рух Кримських татар двічі направляв аналогічні звернення щодо цього проекту закону на адресу керівництва Росії та нинішньої влади Криму, висловлюючи рішучий протест проти розгляду й ухвалення такого проекту. Активісти впевнені, що ухвалення цього документа буде «джерелом гострих соціальних проблем, які можуть дестабілізувати і підірвати ситуацію в суспільно-політичній та соціально-економічній сферах у Криму».

Реакції на ці звернення від влади наразі не було.

Законопроект, опублікований на сайті російської Держради Криму, викладений на 26 сторінках і торкається процесів – від реалізації освітніх програм у Криму до транспортного забезпечення учнів.

Раніше громадські активісти повідомляли, що після того, як Крим опинився під контролем Росії, в школах півострова спостерігається нерівномірний розподіл годин на вивчення державних мов. Тоді як російській мові приділяється 5, а за шестиденної системи навчання – 6 годин на тиждень, кримськотатарську й українську мови викладаються як факультатив, або взагалі не вивчають.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Український центр ...
Наступна новина: Фестиваль музичного ...

КОМЕНТАРІ