Вулиці імені першого бургомістра Чернівців повернули історичну назву

Вулиці імені першого бургомістра Чернівців повернули історичну назву

06.06.15 11:07 0 606
Вулиці Михайла Ломоносова у Чернівцях сесія міської ради повернула історичну назву – імені Петровича фон Якоба. Таку назву ця вулиця носила майже сто років. Про повернення історичної назви вулиці клопотала вірменська громада Буковини, низка громадських організацій, топонімічна комісія та депутатська комісія з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики.

Довідково. Якоб фон Петрович народився в селі Боссанче Сучавського повіту в сім'ї вірменського землевласника. Освіту здобув у народній школі Сучави та Чернівецькому ліцеї, організував успішне агрогосподарство, мав високу довіру у населення та урядовців. У 1864 році Якоба фон Петровича обрали до громадської ради, 13 жовтня цього ж року він став першим бургомістром) Чернівців – самоврядної крайової столиці Буковини.

Якоб фон Петрович за короткий час розширив і поліпшив вуличну мережу міста, під його керівництвом була організована міська пожежна охорона, здійснена реорганізація магістрату, таємної та моральної поліції.

На період його керування припадає побудова Чернівецького залізничного вокзалу (1865-1866) і відкриття (1 вересня 1866 року) залізничного сполучення Львів-Чернівці.

У нещасливому для міста 1866 році, коли вирували голод і тиф, жертвою яких переважно стали незаможні верстви населення, Якоб фон Петрович цілком присвятив себе полегшенню долі міської бідноти.

За видатні заслуги перед державою у 1868 році цісар пожалував Якобу фон Петровичу Орден Залізної корони 3-го ступеня.

Помер Якоб рицар фон Петрович у Чернівцях 1 листопада 1868 року. Похований перший бургомістр самоврядних Чернівців на Руському цвинтарі (зараз історико-культурний заповідник «Кладовище на вулиці Зеленій») поряд з іншими видатними діячами старих Чернівців.

На його надмогильному пам'ятнику напис румунською та німецькою мовами: «Якоб Ріттер фон Петрович, великий землевласник, перший автономний бургомістр. 25 липня 1815 – 1 листопада 1869».

Вдячні чернівчани назвали його іменем одну з вулиць міста поблизу вірменської церкви, яка носила цю назву майже сто років, а після встановлення радянської влади була перейменована на вул. Ломоносова.

Наприкінці ХІХ ст. на Рудольф-пляц (тепер пл. Філармонії) збиралися встановити пам'ятник першому бургомістру самоврядних Чернівців, але настала Перша світова війна і задум реалізувати не вдалося до нашого часу.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ