До Луцька завітала Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко

До Луцька завітала Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко

06.06.15 11:53 0 597
У нашому місті з робочим візитом перебуває Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко. У рамках поїздки відбулася робоча зустріч з головами облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та обласної ради Валентином Вітром, Луцьким міським головою Миколою Романюком, головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами та іншими.

Володимр Гунчик закликав учасників зустрічі обговорити питання децентралізації міжбюджетних відносин, добровільного об'єднання громад, усі напрямки, які є важливими на етапі передачі повноважень від центральних органів влади до органів місцевого самоврядування.

Потому Володимир Гунчик надав слово Міністру Кабінету Міністрів України Ганні Онищенко. Вона наголосила, що однією з цілей поїздки є намагання донести - процес децентралізації має відбутися. За її словами, керівництво держави та уся громадськість розуміє, що це мало статися ще кілька десятків років тому. Децентралізація влади, на її переконання, важлива річ, адже дасть додаткові повноваження органам місцевого самоврядування. Ганна Онищенко вважає, що це є шляхом наближення до європейського рівня життя не лише містам, а й селам. “У минулому році внесено зміни до бюджетного законодавства і у 2015 році місцеві громади отримали додаткові фінансові ресурси. Це вже дало певні результати. Наступними кроками є передача додаткових повноважень місцевих громадам. Частина з них потребують змін у Конституцію України і над цим нині працюють. Інші ж можна уже передавати”, - наголосила вона.

Міністр Кабінету Міністрів зазначила, що ще одне питання — це закон “Про добровільне об'єднання громад”. Вона наголосила, що об'єднання громад має бути виключно на добровільній основі. Ті громади, які об'єднаються, отримають додаткові бонуси. Проте, за її словами, це питання часто саботується на місцях, адже окремі місцеві керівники бояться втратити свої посади та важелі впливу. Ганна Онищенко переконана, що об'єднання необхідне для громад та їх розвитку, адже вони отримають додаткові бонуси та фінансові надходження.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук поінформував присутніх про роботу Офісу реформ в області та напрацювання перспективного плану розвитку.

Виступив перед присутніми й Луцький міський голова Микола Романюк, який наголосив, що реформи не робляться за одну ніч, а до них необхідно підходити зважено. За його словами, нині проводиться інформаційна компанія щодо добровільного об'єднання громад. Людям необхідно пояснювати переваги цього і тоді вони зможуть сприйняти зважені рішення. Микола Романюк навів приклад Норвегії, де нещодавно побував. За його словами, там уже проведена адміністративна реформа, проте вони не зупиняються і хочуть далі працювати над укрупненням громад.

Міський голова зауважив, що нині усі наголошують на необхідності реформ у країні і їх необхідно проводити.

Микола Романюк зазначив, що в результаті реформування бюджетного законодавства значних змін зазнали місцеві податки і збори. Це єдиний податок, плата за землю, податок на житлову та нежитлову нерухомість, транспортний податок. На цей час податки складають 25 % від усього обсягу доходів бюджету міста, тоді як у попередні роки вони займали не більше 12% надходжень. На переконання міського голови, — це позитив.

Вагомим джерелом доходів, за його словами, став акцизний податок з реалізації у роздріб підакцизних товарів. Його ставка – 5 відсотків від вартості проданої продукції.

Крім того, місцеві бюджети отримують освітню і медичну субвенції, що дало можливість вивільнити частину коштів і спрямувати їх на інші цілі.

Свою думку щодо питання добровільного об'єднання громад і децентралізації влади висловили також й Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков та голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: Тернопілля: в області ...

КОМЕНТАРІ