В Закарпатській області розповіли як надати першу допомогу людині в разі утоплення?

В Закарпатській області розповіли як надати першу допомогу людині в разі утоплення?

18.06.15 14:42 0 713
У літню спеку вода може подарувати людині приємний відпочинок, а може й забрати життя. Згідно зі статистикою, в Україні щороку на водоймах гине близько 4 тисяч осіб. Як засвідчує аналіз цієї смертності, найбільше трагічних випадків трапляється у необладнаних для купання місцях (близько 90%). Аби зменшити кількість фатальних інцидентів на водоймах, Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує людям основні прийоми надання першої допомоги при утопленні.

У разі нещасного випадку треба якнайшвидше допомогти потопельнику. Якщо на місці події немає рятувальних засобів (човна, рятувального круга), людину потрібно рятувати вплав. Якщо потерпілий занурився у воду, необхідно пірнути й знайти його. Коли потерпілий лежить на дні, то, наблизившись до нього, слід охопити його попід руки, відштовхнутися від дна і випливти на поверхню води. Якщо потопельник борсається на поверхні, треба спробувати його заспокоїти і підпливати ззаду, оскільки через переляк він може вхопити рятувальника.

Доставивши потопельника на берег, необхідно викликати «швидку допомогу» й приступити до надання першої допомоги, характер якої залежить від його стану. Якщо потерпілий знаходиться в свідомості, у нього задовільний пульс і збережено дихання, то достатньо укласти його на суху жорстку поверхню таким чином, щоб голова була низько опущена, потім роздягнути, розтерти руками або сухим рушником. Бажано дати гарячі напої, обгорнути теплою ковдрою і забезпечити відпочинок.

Якщо потерпілий при витяганні з води знаходиться без свідомості, але у нього збережені задовільний пульс і дихання, слід відкинути його голову і висунути нижню щелепу. Після цього треба вкласти людину таким чином, щоб голова була низько опущена, потім своїм пальцем (краще обгорнутим носовою хусткою) звільнити її ротову порожнину від мулу, водоростей і блювотних мас, насухо витерти і зігріти.

Потерпілому, у якого відсутня свідомість, немає самостійного дихання, але зберігається серцева діяльність, після попередніх заходів, спрямованих на звільнення дихальних шляхів, потрібно якомога швидше почати штучне дихання.

При відсутності у постраждалого дихання і серцевої діяльності штучне дихання необхідно поєднувати з зовнішнім масажем серця. Попередньо, по можливості швидше, слід видалити рідину із дихальних шляхів. З цією метою рятувальник кладе потерпілого животом на стегно зігнутої в коліні ноги, надавлює рукою на спину потерпілого між лопаток, підтримуючи при цьому іншою рукою його чоло і піднімаючи голову. Ці маніпуляції не повинні займати більше 10-15 секунд, щоб не зволікати з проведенням штучного дихання.

Після надання першої допомоги, незалежно від ступеню тяжкості стану, потерпілого необхідно відправити до найближчого медичного закладу, оскільки навіть у легких випадках утоплення можливі тяжкі ускладнення, що можуть призвести до смерті.

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: За минулі вихідні на ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ